Doprajte si nezabudnuteľného Valentína: 10 netradičných nápadov

Please enter banners and links.

Mnohí básnici a filozofovia tvrdia, že láska je tu počas všetkých štyroch ročných období. To je síce pravda, ale nie každý si dopraje romantiku v hocijaký všedný deň a pravdepodobne už vôbec nie dostatočne často. A aj práve preto tu je Valentín – deň, ktorý mnohým umožní vyznať svojim polovičkám lásku za celý uplynulý rok. Bezpečnými spôsobmi ako na to boli v posledných rokoch rôzne karty, čokoláda a červené ruže. Už Vás ale tieto overené metódy nebavia a poobzeráte sa po niečo novom? Čítajte pozorne – nasledujúce riadky si pre Vás pripravili desať netradičných nápadov na okorenenie tohto špeciálneho sviatku pre Vás a Vašu mužskú polovičku.

Love ya!

Vedeli ste, že každá kultúra oslavuje “deň lásky” inak? Južná Kórea napríklad vyhradila 14. deň každého mesiaca jednému aspektu lásky – 14. máj je deň ruží, 14. október je deň vína a ten istý deň v decembri je venovaný objatiu. Chytré, však? So zvyklosťami na Valentína je to takto – ženy darujú mužom čokoládu, a tí o mesiac neskôr opätujú priazeň svojich polovičiek darovaním sladkej maškrty, nie však čokolády! Muži či ženy, ktorí neobdržali dar ani na jednom zo sviatkov, sa potom stretnú v apríly na Čierny deň a lamentujú nad svojou slobodnosťou. Geniálne! Môžete sa teda inšpirovať zvyklosťami v cudzích krajinách a nasledovať ich.

S narastajúcim počtom párom zamietajúcich Valentín a iné ošúchané spôsoby ako ho osláviť sa ponúka možnosť znevšedniť si tento špeciálny deň strávením na turistických atrakciách v meste alebo okolí, ku ktorým by sme sa s Vašou mužskou polovičkou inak nedostali. A samozrejme nezabudnite narobiť tisíce zamilovaných fotografií. Čim viac, tým lepšie.

Couple in love

Ak bývate vo väčšom meste, tak je možné, že reštaurácie budú na Valentína preplnené a často i predražené. Vyhnite sa preto hlavnému ruchu a navrhnite Vášmu miláčikovi osláviť Valentín v iný deň, napríklad 15. februára. Na samotného Valentína iba ostaňte doma, relaxujte a pozrite si zopár romantický filmov. Na druhý (alebo hociktorý iný) deň však do toho bežte naplno a užite si Valentín so všetkým, čo k tomu patrí. Fantázii sa medze nekladú.

Tak ako muži často prekvapia svoju polovičku niečím romantickým, môžu aj ženy občas obdarovať svojich pánov. Rovnako ako v predošlom prípade, možnosti sú neobmedzené a vôbec sa pritom nemusí jednať o drahé dary. Pri vymýšľaní Vám môže poslúžiť aj nasledujúce video:

Viac inšpirácie nájdete na tejto stránke.

Love - Valentines Day by Simon & His Camera

Láska k ženám je u mužov často doplňovaná i láskou ku kartám. Ak spadáte do tejto skupiny, tak sa Vám ponúka netradičná výzva, a to vyzvanie svojho partnera na partičku pokru či jeho inej obľúbenej kartovej hry. To, že ženské hráčky nie sú vo svete kariet ojedinelé, už nie je žiadna novinka, a preto sa aj Vy s trochou tréningu môžete vypracovať z pozorovateľky na profesionálnu hráčku. Ktorý milovník kariet by odolal? Prípadne ho môžete prekvapiť aj nasledujúcim kartovým trikom:

Globálny výskum ukázal, že jeden z piatich ľudí by radšej strávil Valentína so svojím štvornohým miláčikom ako s partnerom. Keď si aj Vy neviete vybrať medzi jedným či druhým, tak pred večerným rande obaja vybehnite do miestneho parku a zoberte so sebou aj domáceho miláčika. V prípade, že ste slobodná, tak spravte to isté a kto vie, čo sa môže stať. V parku azda stretnete milovníka zvierat Vašich snov!

Tento nápad je veľmi jednoduchý – celý deň sa len lenivo váľajte v posteli, doprajte si oddych a na večeru si objednajte jedlo na donášku. Myslíte si, že to zvládnete?

 

A teraz niečo viac romantické pre odvážnejšie páry:

Aj keď väčšina z nás si asi asociuje túto hru skôr s tínedžerskými rokmi, nie je dôvod, prečo by nebola vhodná aj teraz na Valentína. Vy a Váš partner začnite s napísaním piatich položiek do kategórie Odvaha (akokoľvek nevinné či pikantné) a potom si vzájomne pokladajte otázky na telo. Ten, kto sa neodváži odpovedať, si musí vybrať jednu z položiek Odvahy a urobiť, čo je na nej.

Obaja vymyslite tri pikantné veci, ktoré ste vždy chceli skúsiť, a napíšte ich na tri malé papieriky spolu s Vašimi iniciálami. Jednotlivé položky potom zložte a zamiešajte. Pred potiahnutím je dobré vzájomne súhlasiť každú vec minimálne vyskúšať. Užite si to!

Týždeň pred Valentínom sa dohodnite, že vyhlasujete štrajk v posteli a potom sedem dní poctivo odolávajte. Aj keď sa to môže zdať náročné, stojí to za to. Vyskúšajte a neoľutujete.

 

Čo Vy na to? Pozdávajú sa Vám niektoré nápady, alebo sme vynechali Vašu obľúbenú činnosť? Uvedený zoznam nie je vyčerpávajúci a pri troche kreatívneho myslenia sa Vám určite podarí prísť aj na niečo iné. Predsa len, ste to Vy, kto pozná svojho partnera najlepšie. Nebojte sa teda experimentovať a užite si sviatok zaľúbených v netradičnom štýle.

Reklamný článok