Vyberte si správny matrac pre váš zdravý spánok

Please enter banners and links.

47_b3c1d2dba184954Spánok je veľmi dôležitou súčasťou nášho života a keďže bežný človek strávi v posteli až tretinu svojho života, je dôležité spať na správnej posteli, v ktorej si dobre oddýchne vaše telo i myseľ. Aby ste takýto komfort vo svojej posteli dosiahli, musíte si hlavne vybrať dobrý matrac, ktorý vám prinesie zdravý a kvalitný spánok.

Ak sa teda chystáte kúpiť si nový matrac, neunáhlite sa. Je množstvo vecí, ktoré si na svojom novom matraci musíte všímať a samozrejme je vhodné si daný matrac i vyskúšať priamo u predajcu, pretože len tak zistíte, či vám daný matrac naozaj „sadne“.

Pri samotnom výbere nového matracu si musíte najprv rozmyslieť, či vám budú viac vyhovovať pružinové alebo sendvičové matrace. V tomto rozhodovaní vám iste pomôže i to, že pružinové matrace sú vhodné na pevné podložky, ako sú drevené latové rošty alebo na nepolohovateľné lamelové rošty. Naopak, nepružinové matrace môžete dať i na polohovateľné lamelové rošty, avšak vždy závisí typ vhodného roštu pre daný matrac aj od tvrdosti samotného matracu. Ak teda už máte rošt, ten vám pomôže pri výbere typu matraca.

Tvrdosť matraca sme už okrajovo spomínali, avšak ide o veľmi dôležitý aspekt pri výbere matraca. Tvrdosť matracov sa označuje stupnicou od H1 po H5, pričom H1 je najmäkší matrac a H5 najtvrdší. To, aká tvrdosť matraca je pre vás vhodná, je veľmi individuálne, a preto je vhodné si matrace rôznej tvrdosti vyskúšať. Všeobecne však platí, že ak spávate na chrbte, potrebujete tvrdší matrac a ak spávate na boku, vyberte si radšej matrac mäkší.

Okrem spomínaných vlastností pri výbere matraca dbajte i a správnu veľkosť matraca. Ak ide o matrac na jednolôžko, postačuje šírka 90cm. V prípade dvojlôžka je potrebné aby každá osoba mala šírku matraca aspoň 80cm. Pokiaľ ide o dĺžku matraca, je ideálne ak je matrac aspoň o 20cm dlhší ako je vaša výška. Pri dodržaní týchto rozmerov sa vám nikdy nebude zdať, že vám nohy trčia z postele.

Existuje ešte mnoho vecí, ktoré je dobré si na matraci všímať, avšak my sme  spomenuli aspoň tie najdôležitejšie. O ostatných, ako sú napríklad použité materiály či životnosť matracov vás budú informovať profesionálne školení predajcovia matracov, ktorí vám najlepšie poradia s výberom.

Reklamný článok