Sexom k vyššiemu sebavedomiu

Please enter banners and links.

Je vedecky dokázané že sex je veľmi dobrý liek , a čím viac ho máme , o to viac sa cítime lepšie. Tím amerických vedcov sa toto tvrdenie rozhodol skúmať ďalej a výsledky boli naozaj prekvapivé. Zistili že ženy ktoré majú pravidelný sex zvládajú stres s oveľa väčším nadhľadom, ako tie ktoré ho majú oveľa menej. Taktiež sa na ženách s bohatším sexuálnym životom preukázalo že majú vyššie sebavedomie a viac si veria.

 

Môžu za to oxytocíny

Pri sexe sa v tele uvoľnujú endorfíny a taktiež oxytocíny, nazývane tiež aj hormóny štastia. Tie následne pôsobia na našu psychiku tak že sa oxytocín dostáva počas orgazmu do nášho mozgu a my sa tak potom cítime pohodovejšie. Ide tu vlastne o jednduchý princíp kedy sa naše telo dostáva do rovnováhy a naša myseľ je tak pokojnejšia a rozmaznávaná. Ľudia s vyššou hladinou oxytocínu sú priateľskejší a ľahšie dokážu nadäzovať vzťahy s opačným pohlavím.

 

Liek na všetko

Skutočne dobrý sex nie je len zárukou vyššieho sebavedomia a psychickej pohody, ale je aj veľmi dobrým pomocníkom pri rôznych bolestiach a kŕčoch. Sex dokáže zmierniť alebo aj zahnať bolestivé kŕče pri menštruácii, bolesti hlavy, a mnoho dalších zdravotných tažkostí. Je až obdivudodné ako na náš organizmus pôsobí a je len na vás ako k nemu budete pristupovať. Odhodťe v tejto uponáhľanej dobe všetky starosti, doprajte svojmu telu oddych a dávku vášne.

 Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net