Nebuďte šedou myškou pracoviska!

Please enter banners and links.

oblečenie_kancelárPoznáte to. Stojíte ráno pred otvoreným šatníkom a neviete, čo na seba. Chladne vám káva, ručičky na hodinkách sa neúprosne blížia k času vášho odchodu z domova a vy stále neviete, ktoré kúsky oblečenia vybrať a nepôsobiť v práci ako šedá myška a zároveň nebyť príliš krikľavá či vyzývavá. Ako to urobiť, aby ste sa vyhli každodennému šedému priemeru?

 

Business dress code nemusí byť prekážkou!

Napriek tomu, že kancelárske prostredie nie je príliš naklonené módnym výstrelkom a skôr sa drží osvedčenej klasiky, stále môžete využiť svoju originalitu a rafinovane si nakombinovať farby a strihy. Už pri nákupe oblečenia si skúste premyslieť rôzne kombinácie a nemusí vám ani pretekať šatník na to, aby ste každý deň pôsobili inak!

Nezabudnite však, že hoci už predstavu nikdy nekončiacich variant nohavicových a sukňových kostýmov môžeme hodiť za hlavu, nemali by sme zabudnúť na eleganciu. Pokiaľ rada nosíte denimové nohavice, môžete si ich zobrať aj do kancelárie. Stačí ich vhodne doplniť blúzkou, košeľou či elegantným topom a sakom. Dajte si ale pozor, aby vaše nohavice boli jednoduché, bez zbytočných flitrov či výrazných doplnkov.

Pokiaľ máte rada sukne, poobzerajte sa po netradičných strihoch. Sukne vyberajte v neutrálnych farbách ako je sivá, béžová, biela alebo čierna a celú svoju vizáž podtrhnite výrazným doplnkom. Či už farebnou šatkou, brošňou, opaskom alebo zaujímavým vzorom na tope.

 

puzdrove_satyŠaty namiesto kostýmov

Výbornou voľbou sú úpletové šaty. Sú príjemné na dotyk a teda poskytujú i pohodlie, nezmačkajú sa a pôsobia veľmi žensky. A pri voľbe tých správnych doplnkov sú vhodné na do viacerých situácií. Pokiaľ sa budete obzerať po iných šatách, odporúčaný je takzvaný puzdrový strih, ktorý vhodne obopína postavu. Na hlboké výstrihy zabudnite, rovnako voľte i primeranú dĺžku.

Každodennú originalitu vám zabezpečia aj vhodne volené doplnky. Majte na pamäti, že doplnky nemajú dominovať vášmu looku, majú ho doplniť a podtrhnúť ho. Rovnako bude striedme aj pri výbere šperkov. Šály a šatky v rôznych farebných prevedeniach by taktiež mali byť v povinnej výbave vášho šatníka, nič nimi nepokazíte.

Neutrálne farby, netradičné strihy, vhodné doplnky a to všetko miestami prešpikované výraznejšou farbou a už sa nebudete cítiť ako šedá myška!

FOTO: www.otto.sk