Hviezda firemných večierkov

Please enter banners and links.

ID-10066554Jeseň je v plnom prúde, vianočné sviatky sa blížia a koniec roka taktiež. V tomto čase až do polovice decembra sa organizujú firemné večierky. Niektoré firmy vymyslia pre svojich zamestnancov nejaký sprievodný program, iné zas siahnu po tematickom večeri a musíte prísť v príslušnom kostýme.

Dôležité však je, aby ste tieto akcie absolvovali s noblesou a ako hviezda. Daný večer si treba patrične užiť, dobre sa zabaviť a na druhý deň prísť do práce so vztýčenou hlavou.

 

Minimum alkoholu

Zamestnávatelia svojim zamestnancom pripravia na večierku dostatok občerstvenia nevynímajúc rôzne všakovaké drinky plné alkoholu. Neskúšajte ich ochutnať všetky. Vyberte si jeden a zostaňte pri ňom celý večer. Vypite maximálne dva či tri drinky. Ak nie ste zvyknutá na alkohol, mohol by vám spôsobiť problémy. Nehovoriac o tých žalúdočných ťažkostiach. Horšie by bolo, ak by ste sa podgurážená sťažovala priamo svojmu šéfovi, že nie spokojná so svojím platom. V tomto prípade by to nemuselo padnúť na úrodnú pôdu a mohol by nastať pravý opak. Pohár s drinkom využite skôr ako doplnok k vášmu outfitu. Z pohára si odsrkávajte len veľmi pomaly, aby vám kolegovia nemali potrebu stále dolievať.

 

Včasný odchod

ID-100118018

Za žiadnych okolností neostávajte na večierku do záverečnej. Neskoré ranné hodiny spojené s veľkou dávkou alkoholu prinášajú so sebou len nepríjemné situácie. Nechceli by ste byť terčom posmešných rečí od kolegov, ako ste sa na večierku strápnili.

Keď budete piť alkohol, nezabudnite niečo popritom aj zjesť. Tak vám alkohol menej udrie do hlavy. Pokonverzujte s kolegami, zatancujte si jeden-dva tance a pred polnocou určite zdvihnite kotvy a choďte domov. Dobre sa vyspíte, nebudete mať problém vstať na druhý deň a nebudete stredobodom pozornosti posmeškov.

 

Vhodný outfit

Väčšinou na pozvánkach býva aj spomenutý predpísaný odev. Ak nie je, tak čiernymi koktejlovými šatami nikdy nič nepokazíte. K tomu lodičky na vysokom opätku a jemné doplnky. Dnes je veľmi trendy kožušina, pokojne si ju dajte okolo ramien. Jednoduchá listová kabelka na malé drobnosti do ruky musí byť. K týmto šatám sa výborne hodí nahé líčenie. Ak chcete byť o niečo výraznejšia, dajte si sýty červený rúž. Vlasy si natočte do veľkých nadýchaných vĺn.

Buďte elegantná, nie však vulgárne výrazná. Celé dianie na večierku skôr pozorujte, ako byť stredobodom programu. Buďte šedou eminenciou. Tak skôr zapôsobíte na šéfa či kolegov a zachováte si svoju dôstojnosť, šarm a tajomnú ženskosť.

FOTO: freedigitalphotos.net