Na jeseň s dobrou náladou a fit…

Please enter banners and links.

Je pravdou, že v lete máme viac možností ako tráviť voľný čas. Tým pádom nám ostáva menej času na pohyb a fyzickú aktivitu. V septembri sa však dni postupne skracujú, nedostáva sa nám toľko svetla ako cez letné mesiace. Jeseň môžeme však brať ako výzvu a príležitosť vyskúšať nové činnosti, zaradiť ich do nášho života  a zostať tak šťastný, aktívny,  zdravý a pozitívne naladený. Ak neviete ako na to, nasledujúce riadky vám to prezradia:

Nové športy…

Veľmi obľúbenými sú v súčasnosti Jumping- skákanie na trampolínach, cvičenie na Bosu loptách, ešte stále letia Fit lopty, Spinning, či Walking. Práve niektoré z týchto športov vám môžu „okoreniť“ život a precvičíte si nové skupiny svalov. Nebojte sa zložitých názvov. Ide o športy, pri ktorých sa odreagujete, zažijete veľa zábavy a urobíte tak niečo pre vaše zdravie a kondičku.

Osobný tréner…

Jeseň je ideálnym obdobím na „zahájenie“ cvičiaceho plánu v posilňovni. Inštruktor vám okrem cvikov, ktoré budete vykonávať  niekoľkokrát do týždňa poradí ako upraviť stravu. Ak máte pocit, že by ste nezvládli dva, či trikrát týždenne „makať“ vo fitku, kúpte si permanentku alebo predplatené hodiny.

Zmeňte melódiu…

Ak zvyknete cvičiť tak, že vám popri fyzickej aktivite hrá do uška rezká hudba z MP3 prehrávača, namixujte si nové piesne. Môžu to byť i sezónne vypaľovačky, jednoducho čokoľvek, čo vás vzpruží a motivuje.

Saunovanie…

Ak chcete zostať zdravý a fit, treba sa naučiť i relaxovať. Po cvičení vždy zájdite do sauny, na masáž, či inú oddychovú aktivitu. Uvoľnia sa vám svaly a myseľ začne vnímať príjemné pocity. Ak si raz na takýto „luxus“ a rozmaznávanie zvyknete, stanú sa pre vás samozrejmou súčasťou zdravého životného štýlu.

Priatelia…

Na tých by ste nikdy nemali zabúdať, hoci to je ťažšie na jeseň a v zimných mesiacoch ako v lete. Ak však nebudete spoločensky aktívny, môžete zostať sami a to vedie k pochmúrnym myšlienkam, čo pre pohodu a dobrú náladu nie je veľmi prínosné. Dohodnite sa s kolegami alebo priateľmi, že každý piatok pôjdete na večeru. Budete sa mať tak na čo tešiť a odreagujete sa.

Foto: graur codrin