Vystavajte si zdravé obličky

Please enter banners and links.

Nike každý ma zdravé a na 100% fungujúce obličky. Či už patríte k pacientom s chorými a oslabenými obličkami alebo k ľuďom, ktorí si chcú len udržať zdravú životosprávu, je tu pár pravidiel, ktoré by ste pri budovaní zdravých obličiek mali dodržiavať.

 

Šport na prvom mieste

Pohyb je dôležitý a to u každého človeka, bez rozdielu na to,  či sa jedná o človeka trpiaceho nejakým ochorením alebo úplne zdravého človeka. Šport by mal byť vo vašom každodennom harmonograme. Či už je to beh, prechádzky v prírode alebo plávanie, pohyb vždy bol a bude liekom na všetko.

 

Príjem tekutín

Dostatočný príjem je alfa omegou za každých okolností, nie to ešte v tak výnimočnom prípade akým sú oslabené obličky. Nedostatočný príjem tekutín oslabuje obličky v takej miere, že môže viesť k vzniku močových kameňov alebo infekcie. V tom závažnejšom stave až k ich náhlemu poklesu funkcie až k zlyhaniu.

 

Ak môžete, vyhýbajte sa liekom proti bolesti

Lieky sa v konečnom dôsledku usádzajú v pečeni, je preto pochopiteľné že ich vylučovanie prebieha práve cez obličky. Nadmerné užívanie liekov môže obličky poškodiť prípadne môže mať karcinogénne účinky.

 

Stop fajčeniu a alkoholu

Fajčenie spôsobuje kôrnatenie tepien, čo znamená, že sa zhoršuje aj prekrvenie obličiek. Je preto nanajvýš dôležité, aby ste sa tomuto zlozvyku vyhli.  Nadmerná konzumácia alkoholu navyše poškodzuje pečeň, nervový systém a v konečnej miere aj obličky.

Pravidelné preventívne prehliadky a dodržiavanie správnej životosprávy môžu často krát zaručiť zdravie nielen vaším obličkám ale aj celému organizmu. Vyhýbajte sa veciam ktoré škodia a zamerajte sa na to, čo vám prospeje.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net