Výber očnej kliniky neberte na ľahkú váhu

Please enter banners and links.

Dôležité rozhodnutia, ktoré môžu ovplyvniť zvyšok života, by sa nemali brať na ľahkú váhu. Skôr ako postavíte dom, musíte vybrať vhodný pozemok, osloviť kvalitného projektanta a nakoniec aj spoľahlivú firmu. Rovnako dôkladne by ste mali pristupovať aj k očným operáciám a zvážiť ponuky aj starostlivosť jednotlivých očných kliník.

 

Nemalá časť pacientov má z operácie očí strach. Niektorí sa obávajú finančnej náročnosti a tiež výsledného efektu. Niektorých však okrem ceny zákroku nezaujíma nič iné a potom sú mnohokrát starostlivosťou, výsledkom operácie a prístupom očnej kliniky nemilo zaskočení.

 

Očnú kliniku vyberajte dôkladne

Skôr, ako sa rozhodnete, kde operáciu podstúpite, zistite si, koľko takých zákrokov ročne konkrétna očná klinika vykonáva. Tiež ako dlho prebieha vstupné a predoperačné vyšetrenie, akí skúsení sú tamojší lekári a pomocou ako rýchleho laseru operácie vykonávajú. Určite si nezabudnite overiť, čo všetko vám očná klinika ponúka v rámci pooperačnej starostlivosti a na čo všetko poskytuje záruku. Aj takéto na prvý pohľad drobnosti výrazne ovplyvňujú kvalitu vášho budúceho videnia.

 

Podstatná je aj pooperačná starostlivosť

Väčšina vnútroočných zákrokov sa dnes vykonáva ambulantne. Pokiaľ nebudete mať žiadne komplikácie, odídete z očnej kliniky ešte v ten deň so sprievodom domov. Neskôr nasledujú kontroly. Všetko závisí od typu zákroku. Môže sa stať, že s vekom je potrebné aj po úspešnej operácii dioptrický stav očí doladiť ďalším laserovým zákrokom. Pre takýto prípad by ste sa mali informovať, či vám daná očná klinika v rámci záruky vykoná doplnkovú operáciu zdarma. Vyberte si takú kliniku, ktorá vám dokáže poskytnúť záruku, čím sa vyhnete sklamaniu aj nepríjemným zdravotným komplikáciám.

 

Na čo sa teda pri výbere sústrediť?

  • – Kvalita profesionálov, prístrojové vybavenie a počet operácií
  • – Osobná skúsenosť lekárov s laserovou operáciou
  • Kvalitné predoperačné vyšetrenie a záruka

Reklamný článok

Foto: Bigstockphoto.com