Udržujte si doma poriadok a čistotu

Please enter banners and links.

5287-2312556306_vMiesto kde žijete, bývate alebo kde trávite podstatnú časť svojho dňa by rozhodne malo patriť medzi bezpečné, pohodlné, ale rozhodne i čisté. Ak sa bavíme o domácnosti, dome či byte platí to dvojnásobne. Existuje množstvo spôsobov akým udržovať váš dom čistý a svieži. Ak však zájdeme do detailov, každé miesto si vyžaduje špecifický spôsob údržby. Či čistíte kúpeľňu, kuchyňu, drevo či plast na všetko treba dávať adekvátny pozor.

 

Pozor na materiál

Používanie čistiacich prostriedkov, ktoré váš nábytok či podlahu udržia čistým a dodajú mu potrebnú ochrannú závisí často od toho, aký materiál sa chystáme udržovať. Typickým príkladom je taká podlaha. Ak sa chystáte umývať drevené, kamenné alebo PVC podlahy myslite na to, že voľba toho správneho čistiaceho prostriedku závisí práve od materiálu a jeho kvality. Špecifické materiály akými sú napríklad aj vinylové podlahy alebo prírodný kameň si taktiež vyžadujú špecifickú údržbu a práve ňou zabezpečíte trvácnosť a efekt čistoty a sviežosti vo vašej domácnosti.

 

Prostredie, ktoré udržujeme

Nezabúdajme na to v akom priestore sa v domácnosti pohybujeme. Pravdepodobne nebudeme ošetrovať a používať rovnaké čistiace prostriedky na umývadlo ako na sporák. Každopádne každá vec si vyžaduje špecifickú starostlivosť a ošetrenie. To aký prostriedok zvoliť zistíte len vtedy ak vyskúšate, ktorý skutočne účinkuje. Odstránenie zašlých nečistôt, plesní alebo škrabancov už dnes nie je žiadny problém ak teda viete, aký čistiaci prostriedok použiť. Niekedy nie je jednoduché nájsť ten pravý, hoci sa nájdu overené zdroje, ktoré vám s výberom pomôžu.

 

Špecifické miesta          

Niektoré spotrebiče, zariadenia či miesta si taktiež vyžadujú jedinečný spôsob čistenia a údržby. Či hovoríme o kuchynských strojoch alebo o roletách či radiátoroch. Každý jeden spotrebič má pre seba určený čistiaci prostriedok, ktorý je namiešaný tak, aby zneškodnil danú nečistotu. Pri čistení ohrievača vody, mramorovej kuchynskej linky alebo iného podobného materiálu je potrebné dbať na to, aby prostriedok zároveň povrch i ošetril. Odstránenie vodného kameňa z kanvice je typickým príkladom. Vodný kameň odstránite, no aby sa netvoril znova a znova bolo by potrebné nájsť čistiaci prostriedok, ktorý ho pred tvorbu vodného kameňa ochráni.Túto filozofiu možno aplikovať i na kvantum vecí v domácnosti.

Reklamný článok