To správne líčenie pre matku a dcéru!

Please enter banners and links.

licenie

Pýtate občas od svojej dcéry rúž na pery lebo ten svoj neviete narýchlo nájsť? Alebo je to opačne a vy ste tá, čo požičiava? Nie vždy je to správne. To, čo pristane dcére nemusí seknúť mame, a naopak. V nasledujúcich riadkoch vás čaká malý kurz v ktorom ponúkneme základy správneho líčenia.

Mama a jej vek 40 +

Čo si budeme nahovárať – máte svoj vek a nie všetky farby sa hodia ako očné tiene. Rozhodne zabudnite na „smoky eyes“, pretože čierne dymové líčenie vám na veku iba pridá. Skúste však namiesto čiernej naniesť sivo-fialový odtieň. Budete šik!

Vaše pery si zaslúžia kvalitný hydratačný lesk v decentných odtieňoch ružovej, broskyňovej alebo jemne oranžovej. Maskaru si doprajte iba na horné viečko.

Mejkap je mimoriadne dôležitý a mal by byť vyberaný precízne. Prednosť majú rozhodne tie, ktoré vašu pleť vyživujú a obsahujú hydratačné zložky. Navyše, dnes už môžete zainvestovať aj do rôznych mejkapov ktoré okrem iného sľubujú aj omladzujúci a liftingový efekt.

Pri očných tieňoch si vyberajte tie bez trblietok, pretože žiarivé ligotavé tiene zvýraznia vrásky okolo očí. Radšej zvoľte mäkké odtiene bielej, sivej s nádychom ružovej. Skvelá bude aj svetlo modrá, jemná fialová či zelená.

Dcéra a jej vek 20 +

Je vo všeobecnosti známe, že mladé slečny si môžu dovoliť výrazné líčenie ktorým na seba upozornia. Teda tu sa dokonale hodia už spomínané „smoky eyes“ v dymovo čiernych odtieňoch. Vďaka správnemu tieňovaniu sa vytvorí pikantný kontrast mladej tváre a tvrdej čiernej farby.

Maskaru si môže mladá dáma dopriať nielen vo viacerých vrstvách, ale má dovolené experimentovať s farbami. Namiesto klasickej čiernej jej pristane aj fialová, modrá či zelená maskara. Mejkap stačí prispôsobiť farbe pleti a jej štruktúre. Drogérie sú dnes preplnené rôznymi mejkapmi na každý typ pleti.

Pokiaľ ide o pery, vhodné sú lesky s tmavšími odtieňmi. Ak chcete experimentovať skúste sýto červený rúž bez lesku.

 

Na záver stačí už len dodať starú známu radu – zvýrazňujte vždy iba jednu časť tváre. Ak sú to oči stačí vám jemný lesk. Ak máte červený rúž postačia menej výrazné oči. Ako sa líčite vy? Podeľte sa o Vaše skúsenosti v diskusii nižšie.