Tipy pre štíhlejšie bruško

Please enter banners and links.

ID-10055042Niekedy stačia aj jednoduché triky na to, aby ste si svoju štíhlu postavu ľahšie udržali. Ak poznáte aj iné, o ktorých nepíšeme v tomto článku, podeľte sa s nami na našom Facebooku!

 

Oklamte svoj zrak

Naberajte si jedlo do menších misiek doplna, nie do veľkých misiek doplna – ak vidíte misku plnú máte pocit, že ste si nabrali dosť veľa. Dobre sa najete a oklamete zrak tým, že ste si nabrali veľa. Naozaj totiž každé jedlo jeme aj očami.

 

Raňajky!

Raňajky potrebujete aj keď tomu neveríte. Dokonca aj každá diéta obsahuje vo svojom programe raňajky, pretože sú neoddeliteľnou súčasťou správneho stravovania. Dajte si müsli, jogurt cez tuku (napríklad gréckeho typu), zeleninový šalát, nakrájaný melón, smoothie alebo cereálnu tyčinku – skrátka čokoľvek, čo viete zjesť rýchlo i keď sa ponáhľate. Ak vynechávate raňajky, zjete počas dňa viac než tí, ktorí raňajkujú pravidelne každé ráno.

 

Slaďte inak

ID-100429006

Stévia je vaším spojencom v snahe o štíhle bruško pretože neobsahuje takmer žiadne kalórie, ale je sladšia než bežný cukor. Sladiť môžete tiež kokosovým cukrom alebo inými formami, ktoré hravo nahradia tradičný cukor. Pozrite si rôzne spôsoby sladenia a vyberte si ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

 

Potrebujete aj spánok

Spite aspoň sedem hodín denne, lebo aj spánok sa stará o správnu látkovú premenu v tele. Ak pravidelne spíte menej, vášmu organizmu chýba čas na regeneráciu a oddych. Navyše sa cítite hladnejšia než iní.

 

Doprajte si teplé jedlá

Teplé jedlá nás vedia skôr zasýtiť. Keď si dáte na obed teplé jedlo, budete sa cítiť dobre najedená aj keď ste zjedli menej než koľko by ste zjedli studeného jedla. Teplé jedlo skôr vysiela signál, že už máte dosť jedla a nemusíte ďalej jesť.

 

Naštartujte látkovú premenu

Je vhodné dopriať si pohyb ešte pred raňajkami nech rozhýbete nielen telo, ale i látkovú premenu v tele. Ráno sa venujte krátkemu behu (ako je napríklad beh len okolo paneláka), vrťte bokmi pri varení raňajok alebo venčite psíka ráno pred raňajkami.

 

Varená zeleninka

Na večeru si dávajte už len varenú zeleninu, ktorá je ľahšie stráviteľná v porovnaní so surovou. Surovú zeleninu si dajte na desiatu, na raňajky alebo k obedu. Ovocie obsahujúce viac cukrov si tiež dajte na tanier doobeda alebo v čase obeda, nie večer.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net