Takto sa najlepšie naštartujete do nového dňa

Please enter banners and links.

Zvykne sa hovoriť, že ráno robí náš deň. Poznáme to aj z vlastných skúseností. Podľa toho, ako sa po prebudení nastavíme a ktorou nohou ráno vstaneme z postele, sa bude odvíjať celý zvyšok dňa. Keď vstaneme unavení alebo nebodaj s pocitom stresu a chystanie sa do práce bude iba jeden veľký zhon, nečakajme mimoriadnu náladu či úspech.

 

Budík vypnite iba raz

Radšej si privstaňte, aby ste sa vyhli rannému zhonu a nestíhaniu. Veľa ľudí má vo zvyku nastavovať si budík na tri budenia. Je to nezmysel. Vstať treba ihneď a pokiaľ je to možné, tak s radosťou. Odporúča sa v mysli poďakovať za ďalší nový deň a príležitosť niečo dokázať. Popriať zdravie svojej rodine, priateľom a všetkým ľuďom na zemeguli. Prečo? Lebo sa nám to vráti presne v takej miere, ako potrebujeme. Mnohí si neuvedomujeme, akú energiu a schopnosti majú naše myšlienky. Spájajú sa s vedomím celého vesmíru.

 

Usmejte sa na seba

Prvý pohľad do zrkadla? Ako reagujete? Pane Bože, to zas vyzerám! Namiesto tejto vety sa jednoducho na seba iba usmejte, povedzte si v duchu, že vyzeráte naozaj výborne a poprajte si veľa úspechov do nového dňa. Uvidíte, ako ľahko to pôjde!

 

Poďakujte

Neodchádzajte z domu bez raňajok. Stačí ovocie alebo jogurt a teplý nápoj, ktorý zahreje nielen bruško, ale aj dušu. Popri tom v mysli ďakujte za všetky dary, ktoré máte. Materiálne alebo nemateriálne, ďakujte aj za tieto raňajky a predstavte si na chvíľu, ako na celej planéte je dostatok jedla pre všetkých. Síce to neuvidíte, ale vaše myšlienky nasýtia tých najhladnejších – a tomu verte!

 

Pozdravte prírodu

Keď nastane čas odchodu a vy vystrčíte päty z domu, dotknite sa aspoň na malý okamih čohokoľvek živého, čo vám príde do cesty. Môže to byť lístok zo stromu, jeho peň, kvietok alebo váš pes. Týmto gestom dáte najavo svoju spolupatričnosť s touto planétou a vyšlete energiu k jej správnemu fungovaniu. Hoci teraz tomu možno neveríte, že takáto „blbosť“ môže mať nejaký účinok, je to spôsobené iba tým, že ľudia príliš hľadia na matériu a duchovnosť sa pomaly vytráca zo všedných dní.

FOTO: pexels.com