Štvorhranné pletivo a jeho využitie

Please enter banners and links.

Drôtené štvorhranné pletivo je jedným z najzákladnejších typov oplotenia. Môže byť vyrobené z pozinkovanej ocele, z nehrdzavejúcej ocele alebo poplastované. Štvorhranné pletivo má veľa využití, od obytných a súkromných až po priemyselné účely. V priebehu rokov sa stalo viac obľúbeným, nakoľko jeho užívatelia zistili, že je odolnejšie, ako tomu bolo v minulosti. Toto oplotenie má dokonca viacero využití.

 

Bezpečnostné oplotenie

Jedným z hlavných spôsobov použitia štvorhranného pletiva je zabezpečenie pozemku. Tento typ oplotenia sa často používa ako bezpečnostné a oddeľovacie oplotenie. Môže byť použité pre priemyselné, verejné, komerčné alebo domáce inštalácie. Väčšina domov využíva tento typ oplotenia na zabezpečenie svojej plochy, ako aj na estetický vzhľad vonkajšieho oplotenia. Typ štvorhranného pletiva používaného na zabezpečenie pozemku je dodávaný v rôznych prevedeniach a rôznych typov podľa veľkosti oka. Typ pletiva, ktorý potrebujete, závisí od vašej preferencie a požiadaviek. Existujú aj typy oplotení z pletiva, ktoré majú veľmi malé otvory.

 

Ohradenie zvierat

Ďalším bežným využitím tohto oplotenia je ohradenie zvierat. Vzhľadom k tomu, že tento typ oplotenia je možné zakúpiť v rôznych veľkostiach a rozmeroch, môžete si vybrať presne taký, aby sa prispôsobil typu zvierat, ktoré by ste chceli ohradiť. Oplotenia s menšími okami sú vhodnejšie na ohradenie hydiny alebo králikov, oplotenia s väčšími okami sú zase vhodnejšie na väčšie zvieratá, ako sú ovce alebo kravy. Na ešte väčšie zvieratá, akými sú kone alebo dobytok, je vhodné zvoliť uzlové pletivo.

 

Záhradné oplotenie

Štvorhranné oplotenie je tiež často používané na oplotenie záhrady alebo domu. Môže byť použité na oplotenie celej záhradnej plochy alebo môže byť tiež inštalované iba v určitých oblastiach záhrady ako priečka. Záhradné ploty z pletiva môžu do vašej záhrade priniesť iný vzhľad, nakoľko je možné pletivo dostať v rôznych farbách alebo ho jednoducho doladiť tieniacimi sieťami alebo inými doplnkami. Poplastované pletivo, ktoré je odolnejšie ako klasické, môže slúžiť aj ako opora k rôznym popínavým rastlinám.

 

Oplotenie diaľnic

Oceľové pletivo sa bežne používa aj v priemyselných inštaláciách. Jedným z hlavných priemyselných využití tohto typu oplotenia je diaľničné a železničné oplotenie. Ak je však na danom mieste zvýšený výskyt silnej zvery, je vhodné použiť silnejšie uzlové pletivo.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com