Staráte sa o svoju pleť správne?

Please enter banners and links.

Stretávate sa často s tým, že vás na vašej pleti potrápia menšie nedostatky ako napríklad akné, suchá pokožka alebo žilky a mnoho ďalších problémov s ktorými si neviete rady ? Dôvodom môže byť práve to, že sa dopúšťate chýb, ktoré majú pre stav vašej pokožky zásadný vplyv.

Čistenie pleti iba pred spaním

Ak si myslíte že ak si pred spaním pleť dokonale očistíte a ráno už tento proces opakovať nemusíte, mýlite sa. V noci sa naša pokožka detoxikuje a stáva sa tak vylučovacím orgánom . Preto ak si tvár ráno opláchnete vodou , je to podobné ako keď studenou vodou umyjete mastnú panvicu. Nezabúdajte preto aj na začiatku dňa, že pleť treba vyčistiť.

Peeling a akné

Mikroguličky ktoré sú obsahom peelingu  pôsobia na našu pleť dráždivo, čo má za následok rôzne zápalové účinky. Ak vašu pleť trápi akné na peeling zabudnite a už vonkoncom nie chemický.

Make-up absencia

Ak ste predstaviteľkami peknej pleti a make-up nepatrí do vašej každodennej kozmetickej taštičky, mali by ste to prehodnotiť. Niektoré ženy ktoré nepoužívajú make-up sa neustále sťažujú na to, že ich pleť sa „dusí“. Make-up našu pleť chráni pred nepriaznivými vplyvmi vonkajšieho okolia a ak si vyberiete ten správny, dodáva jej aj potrebnú starostlivosť a hydratáciu.

Krémová starostlivosť

Ak už  vašej pleti dáte pauzu nezabúdajte na hydratáciu,  ktorá je samozrejmosťou a to nielen v lete ale aj zime, kedy je naša pokožka vystavená chladu. Krémy si vyberajte starostlivo na základe typu vašej pleti. Hydratácia je dôležitá nie len zvonku ale aj zvnútra. Prijímajte teda denne cca 2 litre tekutín, najlepšie v podobe čistej vody.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net