Sedačky na mieru: Zbytočnosť alebo pridaná hodnota pre vašu domácnosť?

Please enter banners and links.

Zariaďovanie domácnosti je vzrušujúca, ale zároveň aj stresujúca skúsenosť. Musíte čarovať  nielen s rozpočtom, ale najmä s obmedzenými možnosťami priestorov vášho domu alebo bytu. Obzvlášť to platí o veľkých kusoch nábytku, akými sú sedačky. Nenašli ste v obchodoch to, čo ste si predstavovali a navyše v špecifických rozmeroch a tvare? Chvalabohu za možnosť nechať si vyrobiť sedačku na mieru.

bez-nazvu

 

Výroba sedačiek na mieru môže byť vnímaná v dvoch významoch. Ten prvý je na Slovensku, ale aj vo svete veľmi častou praxou výroby nábytku. Zákazník si vyberie z ponuky dostupných modelov a nechá si ho vyrobiť v požadovanom rozmere a tvare. Vyberie si, či chce kožený alebo látkový poťah, jeho farbu a v niektorých prípadoch aj materiál nožičiek, dizajn podrúčok alebo zabudovaný rozťahovací mechanizmus.

 

Druhou možnosťou je nechať si vyrobiť sedačku na mieru podľa nákresu alebo predstavy zákazníka. Môžete si vyskladať sedaciu súpravu úplne od základu, vymyslieť si špecifický tvar, zvláštnosti alebo zaujímavé dizajnové prvky. Táto možnosť je pre vás ideálna, najmä ak ste už obehali všetkých výrobcov, distribútorov alebo predajcov a nenašli ste nič, čo by sa aspoň trocha podobalo na to, čo ste hľadali.

 

Slovenské sedačky so svetovými službami

 

Výrobu sedačiek na mieru nájdete aj v našich končinách. Ak si potrpíte na domáce produkty a hľadáte kvalitné slovenské sedačky, nemali by ste mať problém nájsť výrobcu, ktorý vyhovie vašim špecifickým požiadavkám.

 

Pokiaľ natrafíte na serióznu firmu, celý proces od návrhu, jeho pripomienkovania, konečného spracovania s konštrukčným riešením, až po výrobu a dodanie vašej sedačky na mieru prebehne hladko a najmä transparentne. To znamená, že budete vedieť o každom kroku, výrobca vám venuje dostatok času a čo najpresnejšie splní vaše požiadavky. Jedinou nevýhodou je dlhšia doba čakania na vašu novú sedačku, čo je však v tejto súvislosti pochopiteľné.

 

Aký je proces výroby sedačiek na mieru?

 

Najprv je nutné, aby ste za výrobcom prišli s konkrétnou predstavou, nákresom alebo s fotografiami sedačiek, ktoré vás inšpirovali. Počas odbornej konzultácie si dohodnete možnosti, udáte presné rozmery sedačky a výrobca vám na základe toho vytvorí cenovú ponuku. Po jej odsúhlasení sa vypracuje realizačný výkres, ktorý musíte odsúhlasiť alebo pripomienkovať. Nasleduje výroba, ktorá trvá zväčša 4-6 týždňov.

 

Ak sa rozhodnete pre takýto spôsob, je nutné, aby ste si overili vášho budúceho “sedačkového partnera”. Najlepšie vám na to poslúžia referencie od zákazníkov alebo fotografie realizácií. Ak na webe predajcu nájdete aspoň jedno z toho, je to pre vás dobré znamenie.

 

Nechať si vyrobiť sedačku na mieru sa vám oplatí vtedy, ak máte netypickú predstavu, príliš malý alebo členitý priestor, či túžite po originalite. Mali by ste už dopredu počítať s vyššou cenou sedacej súpravy, ktorá sa odvíja od technickej náročnosti a špecifickosti výroby. Odmenou vám však bude jedinečná sedačka, ktorá presne zapadne do vašej domácnosti.

Reklamný článok

FOTO: lunasedacky.sk