Samota aj osamelosť sú novým – lepším začiatkom

Please enter banners and links.

Slovko „samota“ poznáme všetci. Evokuje v nás negatívne pocity spojené s opustenosťou, akousi prázdnotou, nedocenením a nenaplnením v akomkoľvek zmysle. „Osamelosť“ je stav mysle, ktorý môžeme zažívať aj v spoločnosti viacerých ľudí, priateľov či v rodine. Treba si však uvedomiť jednu podstatnú vec – a tou je – všetko nás posúva vpred.

 

Prázdny byt aj srdce

V poslednom čase vo svojom okolí stretávame čoraz viac a viac ľudí žijúcich „single“ . Či už dobrovoľne alebo jednoducho „nemajú na výber“ a nepošťastilo sa im v láske, no samota nie je určite príjemná. Človek je tvor spoločenský. Iste, každý občas potrebuje ticho, pokoj a čas venovaný iba sebe samému. Toto všetko je však možné i v partnerstve, pokiaľ všetko správne “klape“.  Sme „tvory“, ktoré potrebujú cítiť lásku. Byť ľúbené, zasypané pozornosťou, nehou, záujmom.

 

Ako zvládnuť samotu

Keď sa vám dlhodobo nedarí v láske, nezúfajte. Častým premýšľaním o tom, prečo práve vy a kde robíte  chyby, si nijako nepomôžete, ba priam naopak – zbytočne sa zdeptáte a ponoríte do depresie. Jediné, čo potrebujete, je zdravé sebavedomie a presvedčenie, že všetko si viete dať vy sami! Nájdite si koníčky a záujmy, z ktorých sa budete tešiť, ktoré vám urobia radosť alebo ktoré budú osožné aj pre iných ľudí. Pribudne vám nový zmysel života. Pre niektorých sú to ich deti, ktorým venujú všetku lásku a pozornosť, pre iných možno každodenné párty a radosť z pestrosti života. Nezabúdajte na svoju rodinu a priateľov a doprajte si všetko, čo máte radi. Všetko.

 

Keď duša komunikuje

Práve pocit osamelosti znamená, že nám naša duša a podvedomie chcú niečo povedať. Niekedy to trvá iba chvíľu, no inokedy aj týždne, mesiace či roky. Je to stav mysle, kedy sa domnievame, že celý svet je akoby proti nám a my vedieme vlastný vnútorný život, zahĺbení do seba, svojich myšlienok, spomienok a plánov. Nie je to vôbec zlé. Komunikácia s vlastným Ja je veľmi prospešná minimálne pre dobré psychické zdravie. Ide o akési sebapoznanie. Ak tomu veríte, osamelosť prežívate, keď vaša duša chce niečo „dotiahnuť do konca“.  Okamihy z vašej minulosti, ktoré sa vracajú, aby sa „prežili“ a „splatili do posledného centa“. Ak jej necháte voľnú cestu, zistíte, že ste ešte silnejší, múdrejší a nájdete nový zmysel života!

FOTO: pexels.com