Problém dnešných žien – CHÝBAJÚCE SEBAVEDOMIE

Please enter banners and links.

ID-100188845K ceste za úspechom musíme prekonávať veľa prekážok. Niekedy však máme pocit, že stojíme na tom istom mieste, v tom istom bode a nevieme, čo by sme mali zmeniť. Jednou z možností môže byť aj naše sebavedomie. Práve chýbajúce sebavedomie je najčastejšou príčinou ktorá náš v živote z podstatnej miery brzdí.

My ženy máme totiž tendenciu preberať všetky naše chyby vždy dookola. Trápime sa nad vecami, ktoré sú už dávno preč namiesto toho, aby sme mysleli na to čo nás čaká. Sebavedomie nás dokáže v živote viesť, no dokáže nás aj zničiť a je len na nás, ako k nemu pristúpime.

 

Akceptujte sa

ID-100177973

Veď kto iný vás bude akceptovať ak nie vy samé? Naučte sa akceptovať svoje výhry, omyly ale aj emócie. Sú prejavom všetkého čo sa vám v živote udialo a zaslúžia si byť akceptované. Len ak sa budete rešpektovať a akceptovať, budete tak pôsobiť aj na svoje okolie.

 

Milujte sa najviac ako viete

Veľa múdrych osobností už raz povedalo, že naučiť sa milovať seba samého je najdôležitejšie v živote. Naučte sa milovať seba samú najviac ako viete. Milujte svoje nedostatky, svoje úchylky ale aj prednosti. Práve tieto aspekty tvoria vašu osobnosť ktorá je jedinečná.

 

Naučte sa o sebe viac

Človek ktorý sa dokonale pozná má šťastie. Veľa ľudí to netuší, ale je len veľmi málo ľudí ktorí sa naozaj poznajú. Skúste si zosúladiť svoje najlepšie aj najhoršie vlastnosti a porovnávajte. Skúšajte veci, ktoré ste doteraz neskúsili a objavujte svoje pocity z týchto zážitkov. Možno prídete na to, že vám radosť prinášajú úplne iné veci, aké ste si mysleli doteraz.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net