Ohováranie a závisť na dennom poriadku

Please enter banners and links.

ID-100209487Žijeme v dobe, kedy je ohováranie a závisť na dennom poriadku a to už nie len vo svete žien. Prečo je všade naokolo toľko neprajníkov a ľudí ktorí nám chcú za každým zle? Máme to zrejme v krvi. Radšej ako riešime seba, riešime životy druhých.

 

Ako bojovať s postavou obete

Ak sa nachádzate v situácií obete, cítite sa asi ako na druhej strane rieky alebo ako terč do ktorého sa neustále strieľa. Jediné čo preto môžete urobiť je to, že to nebudete riešiť. Akékoľvek vysvetľovanie a očisťovanie nemá zmysel. Ten čo ohovára má zrejme veľa vlastných problémov a vnútorne je nespokojný až na takej úrovni, že potrebuje očierňovať niekoho okolo seba.

Nikdy ohováranie nevracajte rovnakou ranou. Vraví sa, kto do teba kameňom, ty do neho chlebom? Ak vás niekto ohovára, skúste sa s tým človekom stretnúť a opýtajte sa ho, ako pozitívne na neho vplýva to, že potrebuje riešiť iných ľudí. Myslím že jeho reakcia bude zaskočená. Hlavne sa nenechajte ovplyvniť emóciami.

 

V postave ohovárača

ID-100103331

Asi každý z nás sa raz dostal do situácie, kedy sa ocitol medzi ľuďmi ktorí viedli diskusiu o niekom inom. Ako to zrejme stále býva, aj vy ste sa do tejto diskusie zapojili svojim názorom. Skutočnosť je taká že neškodí sa len osobe ktorá je ohováraná ale takisto osobám, ktoré takúto diskusiu vedú.

Mnoho ľudí si tento zásadný fakt neuvedomuje, ale negatívne výlevy energie sa vracajú ako bumerang a nikdy neviete, kedy sa v postave obete môžete ocitnúť práve vy. Ak sa preto v takejto skupinke ocitnete, vyjadrite svoj názor stručne a nezúčastňujte sa zdĺhavých ohováračských akcií. Pamätajte, že negatívne veci nikdy nepriniesli a ani neprinesú pozitívne výsledky.

 Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net