Nestrácajte energiu

Please enter banners and links.

Všetci poznáme slovo „energia“. Strácať čas čítaním poučiek, čo to je a ako vzniká, hádam nemá nikto chuť. Skratka vždy bola a vždy bude. A basta. Ale! Premýšľali ste už niekedy o tom, či je vôbec možné energiu úplne stratiť? Malé úvahy a poznatky o energii trochu inak, ako ste zvyknutí…

 

Existujú energetickí upíri?

Samozrejme. A vie to väčšina z nás. Sú to ľudia, ktorí buď vedome alebo nevedome vycuciavajú z nás energiu svojím správaním, konaním, rečami alebo inými spôsobmi. Určite ste už zažili ten pocit, kedy ste sa po rozhovore s určitou osobou cítili úplne unavení, zničení, zdeptaní a namiesto dobrého „feelingu“ ste si odniesli domov iba ďalšie negatíva. Stačí iba malé sťažovanie sa alebo škaredý pohľad a upír „vyhráva“. Keď poznáte takýchto ľudí vo svojom okolí, je tu jedna vec, ktorá by vám mala pomôcť – otázne však je, či ste ochotní tomu uveriť. Vytvorte si neviditeľný ochranný obal okolo seba, ktorý zabráni únikom vašej vzácnej energie. Zdá sa vám to smiešne? Možno na prvý pohľad. Ak to však skúsite a pri styku s energetickým „upírom“ si naozaj budete predstavovať váš ochranný obal, akúsi bublinu okolo vás, sami ostanete prekvapení, aká sila sa za tým ukrýva!

 

Oheň, voda, zem a vzduch

Skutočná energia je v týchto štyroch elementoch. Čiže –  energia je naozaj všade. Okolo nás a hlavne – v nás. Ale pekne postupne.

Všetko súvisí so všetkým a je to spolu krásne prepojené. Nachádzame sa vo vesmíre a teda sme súčasťou tejto krásnej a záhadnej energie. Prijímame potravu a tekutiny, aby sme prežili. Tým, že naplníme svoj žalúdok, zvládame vykonávať rôzne fyzické činnosti. S nedostatkom tekutín by sme sa cítili slabí a malátni. Zem (pôda) nám poskytuje plodiny, obživu, ktoré by bez vody nemohli rásť, žiť a fungovať. Rovnako aj bez kyslíka. Dýchania. Bez vzduchu. Už vidíte, že všetko okolo nás nám dopĺňa energiu? Oheň  – teplo, slnko. Keď prší a je zamračené, obvykle naše nálady nie sú najideálnejšie. S príchodom slnečných lúčov skutočne vchádza do našich tiel energia, teplo i radosť.

 

Energia medzi ľuďmi

Všetci v sebe nosíme určitú dávku energie. Raz jej je menej, inokedy zas viac. Život by bez nej určite a viac ako stopercentne nefungoval! Na dobitie energie a akýchsi „bateriek“, stačí aj spoločnosť, v ktorej sa cítime dobre alebo osoba, s ktorou nám je príjemne. Je vedecky dokázané, že všetci máme svoju auru – bioenergetické pole človeka, ktoré napovedá všetko o jeho telesnom aj duševnom zdraví. A teda, ak sa cítime s niekým úžasne, dobíjame sa obrovskou dávkou energie, ktorá sa medzi nami vymieňa a vibruje. Je to fantastické!

FOTO: pexels.com