Neprestávajte sa bozkávať

Please enter banners and links.

Bozky sú známe v každej kultúre vo svete – bez ohľadu na farbu pleti či náboženstvo. Ich pôvod sa nedá určiť ani vedecky, pretože sú tak samozrejmé, že sa nad nimi nikto nikdy nepozastavoval. Ak ste si mysleli, že výmena slín počas tohto aktu je plná baktérií, zrejme vás prekvapí fakt, že z 80 % sme na tom všetci rovnako.

 

Bozky menia vzťah na niečo výnimočné

Prehlbujú puto medzi dvomi partnermi už od samých nevinných začiatkov. Čím dlhšie ste spolu a čím viac sa bozkávate, tým krajší máte pravdepodobne aj vzťah. Reč je samozrejme o klasických „francúzskych“ bozkoch, ktoré sme si študovali už ako deti a mnohým nám pri tom pomáhalo naše zrkadlo. V romantických filmoch vedeli takéto scénky veru poriadne okrášliť a doladiť, aby vyzerali naozaj „chutne“.

Vedci prehlasujú, že najlepšie svoju náklonnosť k druhej osobe prejavíte tým, že ju neprestanete bozkávať. Vravíte si – iba toľko stačí? To však nie je iba! Bozkávanie totiž spúšťa v ľuďoch tvorbu  hormónu lásky – oxytocínu, ktorému môžeme byť vďační za obrovskú pomoc. Stará sa totiž o to, aby naše puto neochladlo, ba práve naopak – znásobia a umocnia sa všetky city. Všetky problémy dňa sa akoby zázrakom vyparia a nastúpi pohodička, ruka v ruke s láskou.

 

Treba to vedieť

Bozky na prvom rande? Prečo nie? Veď bozk je ako sex, ak je naozaj kvalitný a prežitý s vášňou. Prečo sa my, ženy, dokážeme tak rýchlo vzrušiť už pri samotnom jazýčkovaní? Môže za to testosterón, ktorý sa do nášho tela dostáva prostredníctvom partnerových slín. Jeho jazyk dokáže veľmi šikovne napodobňovať určité pohyby, až príliš pripomínajúce splynutie dvoch tiel. A to je to, čo nás zakaždým dostane do kolien.

Zaručený návod ako na to, však nejestvuje. Bozk treba v prvom rade precítiť a vychutnať si ho. Hlavne nič neunáhliť. Najskôr preskúmať jemné pery špičkou jazyka a potom sa pomaly a opatrne vkrádať dnu. Hra s jazykmi, pretláčanie, šteklivé oblizovanie – to je ono! A nie záplava slín a jazyk zastrčený kdesi hlboko v hrdle. Vedieť sa dobre bozkávať, je umenie. Keď sa však dvaja ľúbia, návod nepotrebujú.

Už pri prvom bozku o partnerovi zistítemnožstvo informácií, ako aj to, či je vhodný adept do budúcna. Dávajte si preto pozor, čo hovorí chémia dvoch tiel.

FOTO: pexels.com