Nenechajte sa stopnúť úrazom

Please enter banners and links.

Teplota vonku stúpa, dni sa predlžujú, noci sú kratšie. Možno už aj vy si v hlave kujete plány, ako od budúceho týždňa začnete behať či kde v zahraničí strávite najbližší voľný víkend. Mysleli ste však na to, že do cesty za vytúženými snami sa vám môže postaviť úraz? V takomto prípade vám pomôže len pozitívne myslenie a úrazové poistenie.

 

Nie je dôvod viac čakať!

Stačí zlomok sekundy a váš život sa môže obrátiť naruby. Najhoršie na tom je, že nikto nevie, kedy k nešťastnej nehode dôjde. Presne preto už mnoho ľudí došlo k rozhodnutiu založiť si úrazové poistenie. A urobili jednu z tých najužitočnejších vecí. Uzatvorenie úrazového poistenia je vekovo skoro neobmedzené. Poistencom môže byť už dieťa vo veku dvoch týždňov. Horná veková hranica je limitovaná vekom 80 rokov.

 

Neznižujte si životný štandard

Predstavte si situáciu, že vaša dovolenka sa neskončí nástupom do práce, ale návštevou zdravotníckeho zariadenia. Možno lekára budete musieť navštíviť viackrát a s každou takouto nepríjemnou návštevou priamo úmerne klesá aj váš zárobok. O to horšie, ak ste živiteľom rodiny. Okrem rodičov alebo starých rodičov sa v takomto prípade môžete plne spoľahnúť na uzatvorené úrazové poistenie.

Finančné prostriedky, ktoré získate z poistného plnenia, vám pomôžu k tomu, aby ste si zrazu nemuseli odpustiť obľúbené aktivity či potreby svojich detí. Samozrejme, úrazové poistenie nie je určené len pre hlavy rodín. Nechať sa poistiť môžete ako jednotlivec i pár. Jedno a to isté poistenie môže pokryť nielen rodiča, ale dokopy až 5 detí. Veď predsa čím menej „papierovačiek“, tým viac času pre vás. Dokonca to môže mať pre vás aj ďalšie plus, a to zvýhodnenú cenu v prípade skupinového poistenia.

 

Nemocnica, dočasný domov

Práve tieto dva aspekty sú hlavnými poistnými rizikami, pre ktoré si ľudia úrazové poistenie nechávajú vytvoriť. Bolesť a niekoľko nocí v nepríjemnom nemocničnom prostredí dokáže život veľmi strpčiť. Preto ani také bolestné za hospitalizáciu v dôsledku úrazu nikdy nie je na škodu. Prepustením z nemocničného lôžka sa však zdravotné peripetie často nekončia. Mysleli ste už aj na to, ako dlho by ste sa po vážnejšom úraze museli zotavovať? S rekonvalescenciou po hospitalizácii v dôsledku úrazu sa v kvalitnom životnom poistení ráta taktiež. A preto ani počas týchto dní nemusíte pocítiť finančný výpadok z dôvodu neschopnosti pracovať.

 

Čo v prípade trvalých následkov?

Prebehla vám mysľou otázka: „Čo ak sa z toho nikdy úplne nedostanem?“ Trvalé následky úrazu môžu v závislosti od vášho profesijného zamerania a typu zranenia znemožniť vykonávať vašu pracovnú činnosť. Presne vtedy oceníte svoje rozhodnutie mať uzavreté úrazové poistenie, ako poistenie rizika, ktoré sa ovplyvniť nedá. Ak by vás úraz priviedol až k invalidite, ponúka sa vám aj možnosť renty s plnením už od 40 % invalidity.

 

Nové potreby, nové bývanie

Ak by ste sa aj nedokázali zbaviť trvalých následkov úrazu, nie je všetkým dňom koniec. Čo viac nedokáže vaše telo, s tým vám môže pomôcť pre vás vhodne prispôsobené prostredie. Prispôsobte svojim novým, nevyhnutným potrebám napríklad auto alebo dokonca celý byt. Nákladov na kúpu nového upraveného auta alebo na prerobenie bytu sa s úrazovým poistením nemusíte obávať. Bezbariérové vstupy, priechody medzi izbami alebo priestory určené na toaletu a hygienu môžete financovať z toho, čo si úrazovým poistením zaistíte.

 

Odvážne sa začleňte do pracovného života zas a znova

Presne tak! Nikto a nič vám nesmie zabrániť, aby ste sa ďalej rozvíjali. S tým vám pomôže špeciálna dávka poskytovaná z úrazového poistenia určená na rekvalifikáciu. Ak by ste teda aj nemohli naďalej vykonávať to, čo doteraz, rekvalifikujte sa. Získate nové vedomosti, zručnosti, skúsenosti a uplatnenie sa na trhu práce bude omnoho ľahšie.

 

Úmrtie následkom úrazu

Toto je scenár, ktorý by človek nemal priať ani najhoršiemu nepriateľovi. Ale všetko sa môže stať. A život sa otočí o 180 stupňov nie vám, ale vašim najbližším. Ak s uzatvorením úrazového poistenia ešte vždy váhate, myslite práve na nich. Váš život nedokáže prinavrátiť žiadna poisťovňa, no postarať sa o kvalitný zvyšok života vašej rodiny je jednou z priorít nie len vás, ale aj úrazového poistenia. Peniaze z poistného plnenia môžu byť v tomto prípade použité na odbremenenie pozostalých od možných hypoték alebo úverov. Pokojne to môžete vnímať aj ako zábezpeku v prípade ešte nedokončených štúdií svojich potomkov.

Ako si uplatniť svoj nárok?

V prvom rade nezabúdajte, že dôležitú úlohu v prípade poistného plnenia úrazového poistenia hrá lekár. Hneď po úraze ho musíte navštíviť a začať odporúčanú liečbu. Dbajte na rady lekára, nezanedbajte jeho odporúčania. Po ukončení celkovej liečby spolu s prípadnými rehabilitáciami nahláste úraz svojej poisťovni.

Nezabúdajte na nahlásenie poistnej udalosti v poisťovni s ktorou máte uzatvorenú zmluvu Vyplnené predpísané tlačivo doložte lekárskymi správami. Výborné je, ak lekársku správu doplníte fotokópiami rôznych záznamov, ako sú napríklad prepúšťacie správy, správy z rehabilitácií alebo aj policajné správy. Dosiahnete tak urýchlenie poistného plnenia.

V každom prípade si na seba a svojich blízkych dávajte pozor. Zdravie je len jedno a je nenahraditeľné. Úrazové poistenie vám ale zaručene zmierni vaše zdravotné i životné útrapy.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com