Moderná obývačka v minimalistickom štýle

Please enter banners and links.

Minimalizmus – to sú čisté línie a jednoduchosť v každom smere, avšak s dôrazom na kvalitu a dizajn. Je to akýsi životný štýl ľudí, ktorí sa týmto spôsobom snažia viesť svoj život  v akejkoľvek oblasti. Či už to dokazujú formou svojho obliekania, alebo aj správania, v neposlednom rade ho uplatňujú aj vo svojich domovoch. Veď kde sa dá lepšie iným povedať, kto som a čo sa mi páči, ak nie práve doma? A práve vhodne zvolený  moderný nábytok do obývačky bude stačiť aj miesto slov.

 

Základom je priestranná a praktická obývačková stena

Pokiaľ sa vám začína pozdávať štýl čistých línií a jednoduchosti, v prvom rade by ste mali zabudnúť na otvorené police preplnené množstvom suvenírov a ozdôbok. Tie do minimalizmu rozhodne nepatria. Tu ide práve o praktickosť, o to, aby nábytok spĺňal svoju funkciu, aby sa doň vošlo všetko potrebné a skrylo všetko nepotrebné. Podstatou je, aby obývacia stena nezavadzala, nestála v ceste, aby priestor vyzeral vzdušne, upratane a potom bude pôsobiť aj moderne. Dominantnou farbou je rozhodne farba biela – farba čistoty, elegancie, nikoho neurazí, ba čo viac, iba ak ohúri. Ruka v ruke s čiernou, sivou či béžovou sa postarajú o dokonalý výsledok a vytvoria požadovaný efekt. Netýka sa to však len farby nábytku. Ak sa chcete pochváliť dokonalosťou a všetko spolu zladiť, nemali by ste zabudnúť ani na farbu stien. Aj tie musia byť bez ozdôb či výrazných vzorov a tapiet. Opäť platí, že bielou nič nepokazíte. Minimalistický štýl svojím spôsobom môže pripomínať sčasti ten industriálny, lebo k nemu nebezpečne dobre pasujú jeho prvky, ako napríklad industriálne svietidlá, tmavé steny s efektom ošarpanosti či betónové alebo tehlové, akoby nedokončené. Vždy tu má všetko svoje miesto a účel a nič nie je navyše.

 

Aj konferenčný stolík do obývačky o vás prezradí, že ste minimalisti

Moderná obývačka, to nie je len o obývacej stene, hoci tá padne do očí hádam ako prvá, pretože je to najväčší „kúsok“. No skutoční minimalisti si všímajú aj najmenšie detaily a maličkosti, ako napríklad aj konferenčný stolík. Veď aj on má v izbe svoje čestné miesto a dôležitú funkciu. Okrem toho, že vždy rád pohostí rodinu a priateľov, pri správnom dizajne dokáže schovať veľa vecí, ktoré práve nepoužívate, a tak nie sú zbytočne na očiach. Okrúhly či v tvare štvorca, ale aj retro obdĺžnik. Matný aj s vysokým leskom, dokonca aj kombinácia. Kvalitné a krásne konferenčné stolíky bývajú zvyčajne drahšie, ale v tomto prípade sa skutočne oplatí investovať do nábytku, lebo v minimalistickom štýle hrá hlavnú rolu on.