Máte stres z práce? Skoncujte s ním…

Please enter banners and links.

Budíte sa každé ráno ešte viac unavená, ako keď ste išli spať? Len pri pomyslení na prácu vám nabiehajú červené vyrážky? Budia vás v noci strašidelné sny? Je najvyšší čas zavítať do iných vôd.

Plníte si prácu zodpovedne, aktívne pristupujete k všetkým prideleným úlohám, a napriek tomu sa necítite naplnená. Jednoducho ste prišli do bodu, kedy sa potrebujete posunúť ďalej. Dôležité je, aby ste sa nenechali príliš dlho týrať nadriadeným, ktorý vás bude presviedčať, aká ste nenahraditeľná a čo si oni bez vás počnú. Nebojte sa, zaobídu sa a postarajú. A niekedy až príliš rýchlo. Netreba sa báť rozhodnutia.

Nerobte unáhlené závery, všetko kroky si podrobne premyslite. Určite máte nejaké náklady na živobytie, spočítajte ich do posledného eura. Pripravte sa na najhorší scenár, ktorý by mohol nastať v prípade, že by ste nenašli novú prácu. Alebo by to trvalo dlhšie, ako ste predpokladali. Ak ste so všetkými aspektami stotožnená, podajte výpoveď a predostrite ju zamestnávateľovi čo najskôr. Vhodný okamih neexistuje, jednoducho to spravte. Ak vám spadne balvan zo srdca, viete, že to bolo dobré rozhodnutie.

Žijeme len raz a stres z práce nestojí za to, aby ste mu venovali pozornosť aj mimo pracovnej doby. Ak sa vám z toho ešte spustia aj zdravotné problémy, nie je viac o čom rozmýšľať. Musíte mať priestor aj pre samú seba. Takých nenahraditeľných behá po svete veľmi veľa. Vážte si samú seba.

FOTO: pexels.com