Lacnejšia svadba – ako na to

Please enter banners and links.

Asi každá žena už od malička sníva o krásnej svadbe s vysnívaným princom na bielom koni. Časom sa tieto predstavy síce trochu menia, ale väčšina žien aj keď už sú dospelé chcú mať svadbu podľa svojich predstáv s mužom, ktorého milujú. No čo ak muža síce našli, ale na ideálnu svadbu nie sú peniaze?

V takomto prípade existuje viacero možností ako svadbu zaplatiť. Jednou z možností sú pôžičky. Takýto postup síce novomanželov zadĺži, ale krásna svadba za to naozaj stojí, pretože na svadobný deň budú manželia spomínať celý život.

Ak si však snúbenci nechcú požičať, tak je na rade upúšťať od svojich vysnených predstáv. Veď napríklad svadba v krásnom kaštieli s dvesto hosťami vôbec nie je nutná. Manželstvo sa dá uzavrieť krásne aj s menším počtom hostí a v menej honosnej sále. Dôležité je, len aby tam boli tí naozaj najbližší priatelia a rodina.

Ak teda už vymyslíte trošku lacnejšiu variantu krásneho obradu a uspokojíte sa aj s menej hosťami, tak treba začať rozmýšľať i nad inými vecami, na ktorých by sa dalo ušetriť. Napríklad také svadobné šaty. Je dôležité, aby sa šaty neveste hodili a páčili, veď v svadobný deň má byť najkrajšou za celý život. No aj na šatách sa dá ušetriť.

Niektoré požičovne, či salóny totiž požičiavajú iba najnovšie modely šiat za veľmi vysoké ceny. Stačí sa jednoducho poobzerať po starších modeloch šiat. Alebo napríklad šaty kúpiť, pretože v niektorých obchodoch sa dajú kúpiť šaty za oveľa nižšie ceny ako sa v požičovni požičiavajú.

Keďže šaty sú naozaj iba na jeden deň, nebojte sa na nich ušetriť. Avšak také svadobné obrúčky sú na celý život, takže na tých sa nepokúšajte príliš šetriť. Vyberajte obrúčky kvalitné a dajte si záležať na tom, aby sa páčili obom snúbencom. Veď na čo by vám boli krásne obrúčky, ak by sa napríklad chlapovi nepáčila tá jeho a vôbec by ju nenosil?

Ak teda plánujete svoj svadobný deň a s financiami to nie je úplne ružové, tak sa skúste zamyslieť nad tým, čo je pre vás najdôležitejšie. Pravdepodobne si uvedomíte, že je to osoba, ktorú si budete brať a pochopíte, že aj malá a lacná svadba vám prinesie do života navždy osobu, ktorú milujete. A to je dôležité!

Reklamný článok

FOTO: Rosen Georgiev