Koberce sú opäť „in“

Please enter banners and links.

Niektorí hovoria, že sú len obyčajné zachytávače prachu a smetí, no iní si ich pre svoju mäkkosť a schopnosť okamžite zútulniť a oživiť domov nevedia vynachváliť. Ku ktorej skupine patríte vy?

 

Klasický, moderný, vintage aj detský

Dnes je už problém si aj vybrať, pretože na trhu existujú tisíce druhov kobercov, líšiacich sa svojou kvalitou, materiálom, výškou vlasu a pod. Vyberú si ale aj tí najnáročnejší. Možno si práve kladiete otázku: Ale na čo mi bude koberec? Bez neho upracem raz-dva. Avšak odpoveď znie, nič nedotvorí dojem z miestnosti lepšie ako práve tento mäkký doplnok. A ten dojem môže byť pri správnom výbere koberca dokonalý, ba čo viac – koberec dokáže vdýchnuť dušu celému priestoru a navodiť tie pocity, aké si prajete v miestnosti zažívať. Pokiaľ máte modernú domácnosť, poobzerajte sa za tohtoročnými trendmi. V móde sú najmä farby ako šedá, modrá, hnedá, béžová a vzory prevažne žiadne alebo rôzne geometrické tvary, pásiky, hviezdy, oblúky a iné. Nadčasové sú kombinácie ako biela a čierna, hnedá a béžová a do popredia sa začali dostávať koberce s výraznými vintage vzormi, pripomínajúce romantický vidiek u našich starých mám. Z detským izieb sa začali stávať malé kráľovstvá pre princezné alebo pirátske kajuty pre malých objaviteľov. Už dávno to vyhrali jemné, decentné farby či vzory, podobajúce sa čo najviac tým “dospeláckym“, avšak predsa len s nežnými obrázkami macíkov, bodiek, pásikov, so starostlivo vybranými farbami, aby z izieb neboli len akési džungle plné farieb, ale príjemné miesta pre hru a oddych.

 

Aj na hru, aj na príjemné leňošenie

Predstava pohodového večera? Vy, váš partner, v televízii dávajú váš obľúbený program a možno so šálkou čaju v ruke si vysedávate na svojom mäkkom príjemnom koberci, kde sa nájde dostatok miesta na rozvaľovanie sa a zábavné hry (aj) s vašimi deťmi. Prečo nie? Holá podlaha je predsa studená a tvrdá, treba si vedieť dopriať. Koberec jednoducho patrí ku komfortnému bývaniu. Svojím spôsobom sa všetci členovia schádzajú práve okolo neho. Či už je to za jedálenským stolom, alebo v obývačke, dokonca už pri vchode do domu. A preto starostlivo zvážte, ktorý si vyberiete. Najlepšie však taký, ktorý vás bude reprezentovať, keď príde návšteva, taký, ktorý budete s láskou užívať a aj udržiavať.

FOTO: pexels.com