Jazvičky po akné? Je na čase sa ich zbaviť

Please enter banners and links.

ID-10065213Nie jednu z nás trápi akné a ak sa k tomu pridajú ešte drobné jazvičky, ktoré po ňom ostávajú je to o to horšie. Je tu však dobrá správa. S dobrou vytrvalosťou a cieleným opakovaním starostlivosti o pleť môžete znížiť ich intenzitu a niekedy sa ich môžete zbaviť úplne.

 

Prírodné oleje

Pri liečbe jazvičiek môžete siahnuť po viacerých druhoch liečby. Jednou z nich sú aj prírodné oleje. Najúčinnejšími práve na drobné jazvičky sú šípkový alebo ľubovníkový olej. Pri týchto olejoch ale platí, že ozajstné výsledky sa dostavia až po dlhodobom používaní.

 

Silikónové prípravky

ID-100247666

Pri tomto kozmetickom probléme sa osvedčili aj prípravky na báze silikónu.  Existujú vo forme gélu alebo rôznych tyčiniek. Ich pravidelnou aplikáciou na postihnuté miesta tváre môžete docieliť výrazné zjemnenie drobných jazvičiek a dierok v pleti. Tieto prípravky sa dajú kúpiť v lekárni alebo na internete.

 

Dermaroller

Malý valček s drobnými ihličkami ktorým si zhruba 2x týždenne vyvalčekujete vaše jazvičky. Takisto jeden z účinných bojovníkov proti nedokonalostiam po akné. Tento valček stojí pár eur a objednať si ho môžete z viacerých internetových obchodov. Okrem toho, že sa používa na tvár, je možné ho používať napríklad aj na strie. Rozdiel spočíva len v dĺžke ihličiek a intenzite pritlačenia.

Ak potrebujete v boji s jazvičkami silnejšiu zbraň, estetické kliniky ponúkajú viaceré možnosti. Používa sa chemický píling alebo odstraňovanie laserom. Je treba podotknúť že tieto metódy síce sú finančne náročnejšie no v boji s takýmto dermatologickým problémom sú najefektívnejšie.

Napísala: Lucia Šariková

 FOTO: freedigitalphotos.net