Internetové pripojenie do vrecka pre každého študenta

Please enter banners and links.

Ste študentom a potrebujete byť neustále pripojení na internet so svojím mobilným telefónom, tabletom, alebo notebookom, nech ste kde ste? Vadia vám súčasné nastavenia cenovej politiky mobilných operátorov a hľadáte niečo, čo by pre vás bolo, ak nie optimálnym riešením, tak aspoň uspokojivou alternatívou? Ak ste odpovedali na položené otázky kladne, je nasledujúci článok pre vás.

Iste dochádzate do miesta vášho štúdia vlakom, či autobusom a bývate na internáte, alebo priváte. A počas dňa sa presúvate z miesta na miesto podľa toho, kde máte aké prednášky. Jednoducho, neustále ste v pohybe.

 

Neznáme internetové pripojenia vám nikdy nič negarantujú

Zmena miesta vám ale dokáže narobiť poriadnu šarapatu, čo sa týka internetového pripojenia. V škole možno ešte všetko v poriadku, keďže tam je spravidla k dispozícii prijateľné internetové pripojenie. No akonáhle vyjdete z budovy, dôjde k postupnej strate signálu. Čo v takom prípade robiť?

Odpoviete nám, že však každý mobilný telefón je už pripojený na internetovú mobilnú sieť v rámci predplatených dát. Máte pravdu, no málokedy vám predplatené dáta postačia na celodenné surfovanie, hlavne, keď sa vám treba pripravovať na zápočty a skúšky, keď je treba vyhľadávať a sťahovať na internete objemnejšie študijné podklady a komunikovať s viacerými spolužiakmi naraz.

Navyše, používať mobilný telefón k štúdiu nie je veľmi praktické vzhľadom k jeho veľkosti. Chcelo by to skôr tablet, alebo rovno notebook. Že máte jedno i druhé? No výborne, tak už len napojiť sa na wifinu na internáte a smelo do učenia.

 

Mobilný internet vás bude sprevádzať na každom vašom kroku

Vieme, internet v takýchto zariadeniach nestojí za veľa, ostatne ako všetko to, čo je zadarmo. Čo takto skúsiť mobilné pripojenie od 4-ky? Jeho výhodou je to, že vám stačí zakúpiť si jednu SIM kartu, ktorú v prípade potreby vložíte do USB modemu, a ten do príslušného portu v tablete, alebo notebooku. Podľa toho, na čom práve frčíte.

Marketingoví pracovníci 4-ky veľmi dobre vedia, čo potrebujete. Preto pre vás namiešali akýsi vhodný pomer objemu poskytnutých dát, prenosovej rýchlosti a ceny. Volá sa TO. DÁTA. Za predátovaných 300 GB, a 1 GB  vsieti obchodného partnera rýchlosťou 50 / 10 Mbit/s si účtujú iba 12 eur. Navyše volania máte k tomu za stabilné 4 centy za 1 minútu / SMS.

 

Wifi router je skutočná zlatá baňa

Lenže neustále prehadzovať SIM kartu z jedného zariadenia do druhého nie je veľmi praktické. Ak vám smieme poradiť, vyskúšajte od 4-ky niečo bombastickejšie. Mobilný router, fungujúci ako mobilný prístupový bod k internetu pre desať zariadení. Rátajme spolu. Váš mobilný telefón, tablet, notebook a veľký stolový PC. To sú štyri zariadenia. Ostaných šesť potencionálnych pripojení čaká na vašich spolužiakov a kamarátov. Zvyknete sa predsa pripravovať na skúšky spoločne. Takže priam ideálne riešenie.

Mobilný router je naozaj vynikajúci vynález. Má veľkosť malej krabičky, takže spoločné učenia so spolužiakmi môžete praktikovať kdekoľvek – na internáte, v škole, vlaku, autobuse a chate. Nikdy nesklame. Má k dispozícii jeden napájací USB port, pomocou ktorého ho môžete pripojiť na nabíjačku. Vstavaná baterka vydrží aj šesť, sedem hodín nepretržitého surfovania. Ak práve nesurfujete, zostáva v pohotovosti zhruba 35 hodín.

 

Router spolupracuje naprieč celým spektrom zariadení a operačných systémov

Router podporuje všetky druhy používaných pásiem, čiže 2G, 3G a 4G. Jeho maximálna rýchlosť umožňuje prehrávanie HD videí, alebo posielanie objemnejších súborov. Nemusíte sa ničoho obávať. Pracuje pod operačnými systémami Android a iOS a spolupracuje so známymi webovými prehliadačmi. Navyše funguje aj ako externý disk – možnosť vloženia SD kariet.

Ak sa teda rozhodnete aj pre kúpu routera, rozhodne neprerobíte. 4-ka ho ponúka ako doplnok k ponuke mobilného internetu s názvom  TO. na ROK 100 za cenu 100 eur na jeden rok. Celkom výhodná ponuka, čo poviete. Za túto sumu môžete presurfovať 360 GB a 12 GB v sieti obchodného partnera, 4 centy za 1 minútu / SMS samozrejme ostávajú.

 

Predplatený paušál vás upozorní na koniec platnosti

Iste sa pýtate, čo ale robiť, ak sa vám v dôsledku vysokej pracovnej aktivity minú predplatené dáta? Žiadny problém. Objednaný paušál TO. DÁTA sa vám automaticky obnoví na ďalší mesiac. Môže sa stať, že dáta miniete skôr, a vtedy vás,  ešte pred tým ako sa tak stane, 4 -ka upozorní v pravidelných intervaloch pri zostávajúcich hodnotách 500, 50 a 0. V prípade, ak si neželáte obnovu, len zašlete na príslušné číslo SMS správu a hotovo. Paušál TO. naROK 100 sa po vyčerpaní predplatených dát prepne na paušál TO. DÁTA, ak bude na vašom účte zodpovedajúca suma.

Porozmýšľajte nad tým, čo ste práve čítali a zájdite na predajné miesta 4-ky. Informujte sa podrobnejšie o ďalších podmienkach mobilného internetu. A možno vás popri tom zaujme aj niečo iné, rovnako výhodné.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com