Doprajte svojmu telu pozitívne účinky morskej soli

Please enter banners and links.

Morská soľ vzniká odparovaním morskej vody. Okrem toho, že sa využíva najmä v gastronómii ako prísada do jedál, obsahuje množstvo minerálnych látok prospešných pre zdravie človeka. Chlorid a sodík sú samozrejmosť, ak sa však k tomu pridá aj vápnik, draslík, horčík, nikel, zlato a kobalt, tak už niet o čom pochybovať.

 

Pomáha pri problémoch so zažívaním

Niekedy je cesta ku zdraviu oveľa jednoduchšia, ako sa zdá. Príroda nám častokrát ponúka lepšie alternatívy liečby. Veľakrát sú oveľa lacnejšie i účinnejšie ako tabletky z lekárne. „Obyčajná“ morská soľ má výnimočné protizápalové účinky a napomáha vášmu tráveniu, aby ste sa opäť cítili v pohode. Vysoký krvný tlak, problémy so štítnou žľazou alebo inými žľazami s vnútorným vylučovaním. Často sa využíva ako kloktadlo pri rôznych alergiách alebo problémoch s dýchaním. Morská soľ okrem toho celkovo upokojuje náš nervový systém, čo má priaznivý vplyv na naše fyzické a psychické zdravie.

 

Liek na kožné trampoty

Najmä soľ z Mŕtveho mora obsahuje najväčšie množstvo aktívnych zložiek slúžiacich na ozdravenie vašej pokožky. Či už vo forme pílingu na miestach, kde bojujete s celulitídou alebo ako účinný spôsob, ktorým sa zbavíte veľmi suchej pokožky.

Nevynechajme ani našu tvár, pretože nie len psoriáza sa môže stať minulosťou, ale i rôzne ekzémy či dokonca akné! Používaním správnej kozmetiky a zložkami tejto liečivej soli sa tak svojho dlhoročného problému dokážete konečne zbaviť alebo mu aspoň zamedziť.

 

Zrelaxujte sa

Určite ste už videli soľné lampy – aj tie vylučujú a odparujú do prostredia veľmi pozitívnu energiu a zdraviu prospešné látky, ktoré svojim dýchaním prijímame do tela. Nie len lampy, ale aj taký relax vo vani plnej morskej soli, vás dokáže naštartovať do života. Poriadny, ale hlavne príjemný detox celého vášho tela. Budete sa cítiť ako znovuzrodení a navyše sa vám vaša pokožka odvďačí svojou krásou, hebkosťou, mladistvým vzhľadom a vitalitou. Na vaše zmysly pôsobí veľmi upokojujúco, vytiahne z vášho tela všetku negatívnu energiu a harmónia z vás bude len tak vyžarovať!

FOTO: pexels.com