Doprajte si masáž

Please enter banners and links.

Každý z času na čas potrebuje „vypnúť“ a rozmaznávať svoje telo či myseľ. Žijeme v dobe, keď akýkoľvek čas venovaný sebe samému má liečivejšie účinky ako hocijaké tabletky proti stresu. Pohodlne si ľahnite, zavrite si oči, uvoľnite sa a vychutnajte si teplé ľudské dlane, ktoré sa postarajú o váš dokonalý zážitok z relaxu.

 

Ako to prebieha

Neboli ste ešte na masáži? Prečo? Rozhodne to treba aspoň raz vyskúšať. Hanbiť sa nemusíte. Ak sa cítite unavení alebo ubolení a pri tom všetkom nemáte čas si ani zacvičiť, práve táto procedúra je pre vás ideálna. Spojíte príjemné s užitočným. Príjemné preto, lebo vkročíte do prostredia, kde sa budete cítiť veľmi uvoľnene, a to aj vďaka útulnej atmosfére, vôňam, ktoré priam pohladia vaše zmysly. Éterické čaro si vás podmaní na prvýkrát. Obvykle sa treba do pol pása vyzliecť, podľa toho, ktorý typ masáže si vyberiete. Skúste pre začiatok tú klasickú. Váš osobný masér použije masážny gél, rozotrie vám ho po celej ploche chrbátika a vtedy sa to začne – pocit, že je o vás postarané, a zimomriavky z toho, aké poctivé sú ruky masírujúceho, že nevynechajú ani milimeter svalu, ktorý to potrebuje. Ak sa do toho pridá aj výnimočná orientálna hudba, skutočne sa vám podarí mysľou „uletieť“ na neznáme miesta a na chvíľu zabudnúť na realitu.

 

Zdravotné účinky prospešné pre celé telo

Masáž nie je len o relaxácii. V prvom rade má množstvo liečivých účinkov, o ktorých ste možno ani nevedeli. Už aj samotná relaxácia má pozitívny vplyv na zdravie. Človek sa dokonale uvoľní a vyplavujú sa hormóny šťastia – endorfíny. Uvoľňujú sa však aj kĺby, svaly, zlepšuje trávenie a masáž tiež pomáha pri zápche. Okysličia sa všetky bunky v tele, vylepší krvný obeh a imunita, lebo všetky odpadové látky, ako sú napríklad baktérie či vírusy, sa skôr vyplavia z tela von. Takže kým si ležíme a nerobíme nič, len si užívame sladkú pohodu, masáž robí s naším telom hotové zázraky. Naše svaly budú doslova „ako nové“, zlepší sa naša pohyblivosť a dokonca aj z estetického hľadiska prináša veľký prínos. Pokožka bude pevnejšia, vláčnejšia a krajšia na pohľad, pretože bude prekrvená a zbavená nečistôt.

FOTO: pexels.com