Detská izba

Please enter banners and links.

To, že pre svoje deti spraví každý rodič všetko čo je v jeho silách je samozrejmé. A preto si iste vieme predstaviť, že už pri zariaďovaní detskej izby sa každý snaží spraviť maximum, čo je pre neho dostupné. Ako teda zariadiť detskú izbu prakticky a zároveň pohodlne?

Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité začať, ako sa hovorí, od podlahy. Pretože tá je veľmi dôležitá. V súčasnosti už je obrovský výber či už podláh alebo kobercov. Pre menšie deti je vhodné zvoliť celoplošne koberec, aby od zeme nešla zima. No staršie deti určite uprednostnia nejakú peknú palubovku, ktorá sa ľahšie udržiava a vyzerá naozaj štýlovo. Pri tejto voľbe môžete izbu vhodne doplniť o malý moderný koberec a izba bude vyzerať naozaj dobre.

Ďalšou veľmi dôležitou časťou zariaďovania je výmaľba izby. Tú by ste takisto mali voliť podľa veku dieťaťa a jeho záujmov. Menšie deti iste poteší nejaká tapeta s motívom zvieratiek alebo rozprávkových bytostí a tie staršie dajú prednosť asi stenám rôznej farby prípadne zaujímavej fototapete.

Keď už bude všetko pripravené môžete sa pustiť do samotného zariaďovania. V prvom rade vyberajte kvalitnú posteľ, ktorá by mala ladiť aj s ostatným nábytkom. V detskej izbe sú dôležité odkladacie priestory, takže vhodne zvoľte skrine na oblečenie, ale nezabúdajte ani na priestor pre hračky a veci do školy.

Ak chcete detskú izbu ozvláštniť a poňať ju moderne, stavte na zaujímavé sedacie vaky pre deti. Nielenže vďaka rôznym farebným prevedeniam skvelo vyzerajú, sú i veľmi pohodlné, a tak si ichvaše deti iste obľúbia.

A na záver rozporuplná otázka – televízor. Niektorí rodičia ho deťom do izby dajú, no niektorí o tom nechcú ani počuť a to z rôznych dôvodov. Ak patríte k tým, ktorí chcú deťom v izbe dopriať aj túto vymoženosť, vyberajte kvalitné televízory na ktoré budú dobre vidieť.

Veríme, že pri zariaďovaní detskej izby si dáte poradiť aj vašimi deťmi, teda pokiaľ nejde o úplne malé deti. Veď oni sami vedia najlepšie kde sa budú cítiť príjemne.

Reklamný článok

FOTO: freedigitalphotos.net