Dajte svojmu telu zelenú. Doprajte mu chlorellu.

Please enter banners and links.

Azda ten najjednoduchší jednobunkovec, ktorý žije oddávna na našej planéte, je zelená chlorella. Ide o sladkovodnú riasu, starú podľa niektorých zdrojov informácií státisíce rokov, ktorá obsahuje snáď najviac využiteľného zeleného farbiva, chlorofylu. Jej zastúpenie je prevažne v oblastiach Japonska a Taiwanu.

Riasa chlorella patrí k veľmi často používaným výživovým doplnkom. Niektorí ľudia si ju zamieňajú dokonca so spirulinou v prášku. Účinky majú síce podobné, no netreba si ich spájať dokopy.

chlorella

Čo všetko v sebe chlorella skrýva?

Táto zdraviu prospešná sladkovodná riasa je bohatá na aminokyseliny, chlorofyl, beta – karotén, fosfor, biotín, horčík, železo a vitamíny A, B a C. Vedci sa domnievajú, že vďaka veľmi tvrdej bunkovej stene dokáže chlorella tak veľmi bojovať aj s ťažkými kovmi a toxínmi.

Skvelé účinky na ľudský organizmus

Chlorella sa stala nápomocná predovšetkým v poslednom období. S rastom nádorových ochorení sa táto riasa využíva práve na spomínané očistenie tela od rôznych toxínov a následkov ožarovania a chemoterapie. Okrem toho prináša obrovský úžitok celému telu, dokáže znižovať krvný tlak, hladinu cholesterolu v krvi, pomáha lepšiemu fungovaniu kardiovaskulárnemu systému a skvele detoxikuje celý organizmus. Navyše pri pravidelnom užívaní pomáha pri chudnutí.

Odporúčané denné dávkovanie je približne 3 až 5 gramov denne. Najbežnejšou formou chlorelly pre ľudskú konzumáciu je podoba kapsúl a prášku.

Ak teda hľadáte superpotravinu pre svoje zdravie, určite siahnite po tomto prírodnom doplnku, ktorý zvyšuje energiu, pomáha zlepšovať koncentráciu, detoxikuje ťažké kovy a zvyšuje imunitu ľudského tela. Chlorella patrí dokonca medzi 10 najzdravších superpotravín sveta, pretože obsahuje obrovské množstvo živín na jeden gram.

Viac informácií o chlorelle a jej účinkoch na organizmus sa dočítate na stránke mediteka.sk.

Reklamný článok