Cesta za trvalým šťastím

Please enter banners and links.

ID-100218606Šťastie je podľa mnohých vrtkavé a nie je ľahké si ho udržať. Áno, je to ťažké, ale na druhej strane rozhodne nie nemožné. Máme ho vo svojich rukách, preto je dobré naučiť sa s ním zaobchádzať aby sa zmenilo v trvalé. Budete však potrebovať pevnú vôľu a chuť zmeniť svoj postoj.

Existuje šesť spôsobov pre budovanie trvalého šťastia. Ak postupne skúsite všetky zistíte, že ste pri tej poslednej naozaj šťastnejšia. Každému z nasledujúcich bodov venujte aspoň tri týždne.

 

Pozrite sa na vzťahy

Vaše šťastie ovplyvňujú aj vzťahy, a to nielen vzťahy k ostatným ale i vzťahy k samému sebe. Ako sa na seba pozeráte? Nie ste náhodou prehnane kritická? Usilujte sa pestovať dobré vzťahy s okolím bez negativizmu a dívajte sa na samu seba bez akejkoľvek kritiky. Usmievajte sa na seba a úsmev venujte aj iným. Dá sa to, len treba začať.

 

Pozerajte sa na ciele

Pracujte na svojich cieľoch a po čase uvidíte zmenu. Sny potrebujeme na sebarealizáciu, poháňajú nás vpred a nútia k úspechu. A úspech nás v konečnom dôsledku dovedie k osobnému pocitu šťastia. Kde sa vidíte o niekoľko rokov? Čo chcete dosiahnuť? Baví vás vaša terajšia práca?

 

Odpúšťajte

ID-10066484

Odpúšťanie je najťažšia, no zároveň najoslobodzujúcejšia vec, ktorá vás dovedie ku šťastiu. Je nutné zbaviť sa v živote zlosti a hnevu voči iným. Namiesto toho sa radšej naučte odpúšťať – odpúta vás to od zväzujúcej minulosti. A to je oslobodzujúce. Budete šťastnejšia, vyrovnanejšia a spokojnejšia.

 

Ďakujte

Len čo začnete brať ľudí a veci ako samozrejmosť prestanú vás tešiť. Je teda dôležité aby ste si pripomínali  za čo môžete byť vo svojom živote vďačná. Môže to byť váš milujúci partner, nová kabelka, krásne vlasy alebo dobrá susedka. Takto zistíte, že máte hneď niekoľko skvelých vecí a osôb, za ktoré môžete ďakovať životu. Pokojne si na konci týždňa zapíšte všetko dobré čo ste zažili a za čo môžete byť vďačná. Koncom mesiaca budete zo zoznamu prekvapená.

 

Nevŕtajte sa v problémoch

O veciach a situáciách treba premýšľať, ale nadmerné zaoberanie sa problémami nič nevyrieši, len sa trápite. Šťastný človek dokáže negatívne myšlienky stopnúť. Začnite myslieť na niečo pozitívne, choďte von alebo zamestnajte myseľ dobrou komédiou. Mnohé starosti sa aj tak vyriešia bez vašej pomoci.

 

Optimizmus

Šťastie trvalého charakteru získate aj pestovaním optimizmu napríklad tak, že budete do budúcna nazerať s radosťou.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net