Bezproblémové dojčenie: Tieto kúsky vám uľahčia kojenie na plnej čiare!

Please enter banners and links.

Maminky veľmi dobre vedia, aké vie byť dojčenie náročné. Prečo si ho teda nezľahčiť, keď sa dá, však? Pomôžu vám mnohé produkty z našej ponuky, stačí si vybrať, čo potrebujete.

 

Vankúše na kojenie sú mimoriadne pohodlné

Na to, aby vám „neodišiel“ chrbát, myslite už na začiatku – pred odchodom do pôrodnice. Zaobstarajte si praktický vankúš na kojenie, ktorý vám pomôže nabrať prax pri kojení a samotné dojčenie pre vás nebude nepohodlné, práve naopak. Pôjde vám ako po masle. Aj dieťatko sa bude cítiť dobre, nehrozí mu žiadna nepríjemná alebo nepohodlná poloha, vďaka ktorej by sa nenajedlo dosýtosti. Tento vankúš doslova hýčka vašu chrbticu a vy sa viac nebudete cítiť unavená a „polámaná“.

 

Odsávajte jednoducho

Každá mama, ktorá dojčí, z času na čas potrebuje odsať materské mliečko. Pomôžu jej odsávačky mlieka, ktoré dokážu zjednodušiť život. Tým, že prsník vyprázdnia, zabránia nepríjemným a bolestivým zápalom pŕs a tiež umožnia dieťatku najesť sa aj vo chvíľach, kedy si mama musí odbehnúť. Mnohé mamičky riešia dilemu – ručná vs. elektrická odsávačka mlieka? Záleží na tom, či si chcete rýchlosť odsávania regulovať sami alebo nie. Dôležité je, aby vás odsávanie nebolelo, no skúsenosti dokazujú, že časom si bradavky zvyknú aj na odsávanie a prispôsobia sa tlaku.

 

Skladujte materské mlieko hygienicky

Ďalšou otázkou býva, kam s odsatým mliekom? Mimoriadne obľúbené sú sáčky na skladovanie materského mlieka, ktoré umožňujú jednoduché a hygienické uskladnenie odstriekaného mlieka. Dojčiace mamičky často využívajú aj zásobníky na materské mlieko, ktoré môžu uskladniť do chladničky alebo mrazničky. Uskladniť materské mlieko je veľmi praktické – môžete ho kedykoľvek použiť vy alebo rodinní príslušníci, ktorí potrebujú nakŕmiť bábätko vo chvíľach, kedy mama nie je v dosahu.