Ako predchádzať striám…

Please enter banners and links.

Nepríjemné červené alebo biele akoby čiarky na našej pokožke v okolí stehien, bruška alebo pŕs. Zoznámte sa, to sú strie. Tehotenstvo, nadmerné chudnutie alebo nedostatočné zvlhčovanie. To všetko sú príčiny ich výskytu. Strie sú vlastne jazvy, ktoré sa tvoria, keď je pokožka tak natiahnutá, že vlastná elasticita tela už nestačí. Kolagén nahrádza mŕtve bunky  a tvorí jazvy známe ako strie. Tie postihujú väčšinu žien v rôznych obdobiach života. Dobrou správou je, že sa im dá účinne predchádzať. Je to určite menej nákladné a zdravšie ako liečiť a zbavovať sa strií pomocou plastickej operácie.

Čo  pomáha?

Pravidelné cvičenie

Ním sa podporuje krvný obeh a pokožka je spevnená a pružná. Najvhodnejšia je fyzická aktivita, pri ktorej sa spotíte. Pot totiž udržuje póry čisté a bez toxínov. Pokožka tak prechádza prirodzeným procesom očisťovania. Cvičením sa takisto znižuje stres a hormóny sú v rovnováhe. Je to veľmi dôležité pre stav vašej pokožky. Môžete začať s menej náročným športom a ak zistíte, že vám vyhovuje, môžete postupne pridávať intenzitu.

Zdravá strava

Určite to poznáte. Zjete niečo pikantné alebo mastné a vaša pleť je aknózna a podráždená. Hoci nie rovnako, no podobne je to aj pri striách. Vyvážená strava podporí a udrží vašu pokožku zdravú. Jedlá, ktoré obsahujú antioxidanty, základné vitamíny a minerály zlepšujú štruktúru vašej pokožky a pomáhajú vytvárať silné a zdravé kožné tkanivo. Priamym dôsledkom je znížené riziko tvorby strií.

Ideálna kozmetika

Používanie zmäkčovacích prípravkov na problémových miestach môže pomôcť zastaviť tvorbu strií. Najvhodnejšími sú zvlhčujúce krémy s obsahom kakaového a bambuckého masla. Ak ich budete používať dvakrát denne tesne po kúpeli či sprche, vaša pokožka bude hodvábne hladká a jemná. Dôležité sú výrobky obsahujúce vitamíny A a E. Z prírodných výťažkov môžeme spomenúť aloe vera a olivový olej. Tieto prípravky zvlhčujú pokožku. Staré bunky treba odstraňovať a na to vynikajúci píling z ovsenej múky. Treba do nej pridať vaječné bielka. Práve táto kombinácia umožňuje odstraňovať strie a podporí rast zdravého tkaniva.