Ako by ste mali začínať každý pracovný deň

Please enter banners and links.

ID-100296765Existujú isté veci, ktoré jednoducho nechcete robiť – a to hlavne pri práci. Či už sú to zlé správy, alebo rokovania s klientom zložitej povahy, je pre Vás lákavé pozrieť sa na „druhú stranu“ a vyhnúť sa tak radšej tomu, čo Vás najviac desí. Avšak odkladanie (aj keď nepríjemných) záležitostí na neskôr je to najhoršie, čo môžete urobiť – hovorí Lara Hopes (vedúca tímu Cox Purtell).

Ďalej pokračuje a zároveň odporúča, že tie najnepríjemnejšie veci, ktoré Vás počas dňa čakajú, by ste mali vybaviť hneď ráno. „Je lepšie riešiť veci priamo a hneď v zárodku, než by sa mali stať Vašou súčasťou a výrazne ovplyvniť nie len Váš deň, ale aj samotnú osobnosť“ hovorí Lara. Uznajte však samy, ak si nepríjemné veci, ktoré Vás desia vybavíte hneď ráno, hneď budete mať – ako sa hovorí – pokoj na duši.ID-10046971

Odkladaním problémov sa skutočne nič nevyrieši. Veď sa na to pozrite takto, ak sa od ťažkostí odbremeníte hneď ráno, po zvyšok dňa sa budete môcť sústrediť na omnoho dôležitejšie veci bez akéhokoľvek stresu vzadu Vašej mysle. „Práve to uvoľní Vaše myšlienky od otázok čo ak, čo keby a to je dôvodom, prečo budete mať väčšiu sústredenosť“ vysvetľuje Lara.

Aj keď možno nemáte odvahu alebo jednoducho nemáte chuť sa s určitou osobou stretnúť osobne, pokiaľ sa to dá, môžete to tiež vyriešiť telefonicky. Vieme, že sa Vám do toho nechce, ale predstavte si, že stačí jeden telefonát, alebo iba jedno jediné stretnutie a máte to za sebou. Zvyšok dňa tak môžete mať iba úsmev na tvári.

Ako vidíte, ponechanie problémov Vám iba skomplikuje prácu a Vašu výkonnosť. Vyriešte si preto Vaše problémy hneď ráno – nech sú akokoľvek nepríjemné. Zlepší Vám to deň, Vašu sústredenosť a na otravného klienta z rána môžete ihneď zabudnúť.

FOTO: freedigitalphotos.net