Akné? Povedzte mu „Zbohom“!

Please enter banners and links.

Akné, neskutočný príbeh ktorý nás trápi. Niekedy sa s nami zahráva len v puberte, inokedy nás sprevádza dlhé roky a nemôžeme sa ho zbaviť.  Navštevujeme kožných lekárov, kupujeme si drahú kozmetiku v ktorej vidíme nádej, že naša pleť bude o čosi krajšia a viditeľne čistejšia. Nie stále nám však lekári a drahá kozmetika dokáže pomôcť  vyrovnať sa s týmto kožným problémom. Existujú však metódy ktoré sú o čosi viac spoľahlivejšie a cestu k dokonalej pleti nám dokážu zabezpečiť.

 

Laserova liečba

Laserová operácia akné je v súčasnosti veľmi efektívna a viditeľná liečba akné. Použiť ju možno na klasické odstránenie akné ale aj jazvičiek, či už veľkých alebo malých, ktoré po nej ostávajú. Základom vzniku akné sú mazové žliazky, ktoré svojou nadmernou produkciou prispievajú k jeho tvorbe. Princíp spočíva v tom, že laserový lúč pôsobí na mazové žliazky pulzom. Účinky teplej energie laseru  prospievajú k obmedzeniu činnosti týchto mazových žliaz. Výsledky laserového liečenia sú pozorujúce už po prvej aplikácii. Ideálne pre úplne doliečenie je 6-7 aplikácii. Takýto zákrok rozhodne nepatrí medzi najlacnejšie preto je potrebné siahnuť hlbšie do vrecka.

 

Chemický peeling

Chemický peeling je ten lacnejší a zároveň veľmi účinný spôsob ako sa zbaviť aknóznej pleti. Vykonáva sa pod rukou skúseného lekára. Cieľom je vyhladenie povrchu kože prostredníctvom látok rôzneho pôvodu. Najčastejšie sa používajú α-hydroxy kyseliny známe pod názvom ovocné kyseliny. Póry na pleti sa pri tomto zákroku otvoria a pleť bude následne vyčistená do hĺbky čím sa zmiernia príznaky akné a taktiež aj maličké jazvičky ktoré po ňom zostávajú.

 

Antibiotiká, krémy

Ďalšia možnosť liečby je prostredníctvom antibiotík alebo krémov, ktoré vám predpíše váš kožný lekár. Každý typ pleti je iný a vyžaduje si špecifickú starostlivosť. Preto sa pri tomto druhu liečby nevyhnete niekoľkým konzultáciám s kožným lekárom . Pri tejto liečbe musíte byť rozhodne trpezlivejší a neočakávať výsledky hneď po prvej aplikácii liekov.

 FOTO: freedigitalphotos.net