Abeceda krémov na pleť

Please enter banners and links.

ID-100223564Okrem BB krémov, ktoré pozná dnes už takmer každá žena, sú na trhu od rôznych výrobcov aj ďalšie krémy slúžiace na výživu a skrášlenie pleti. Pomerne populárne sú aj tzv. CC krémy, no môžete si vyberať aj z DD krémov, GG krémov a EE krémov. Poznáte ich účinky? Používate ten správny?

 

Obľúbené BB krémy

V niektorých prípadoch vedia BB krémy plne nahradiť mejkap pretože poskytujú UV ochranu a ľahké krytie. Obvykle sa BB krémy vedia prispôsobiť farbe vašej pleti, a tak je v ponuke menej odtieňov v porovnaní s mejkapmi. Aj tak však vyberajte vždy ten najpodobnejší vašej pleti; ak zakúpite tmavší určite sa nestane svetlejším o tri odtiene.

Názov je odvodený od výrazu „blemish balm“. Kvalitnejšie BB krémy zamaskujú čiastočne aj svetlejšie pehy, pigmentové fliačiky a zmiernia začervenané stopy po akné.

 

Denné DD krémy

DD krémy majú názov odvodený od „daily defense“ a slúžia ako denné krémy. Majú ľahké zloženie čím pleť zaťažujú len minimálne. Chránia pred UV žiarením, prachom, smogom a inými nečistotami, s ktorými sa vaša pleť bežne stretáva počas dňa. Nevýhodou je, že majú len slabé krytie, takže nie sú vhodné pre ženy s problematickejšou pleťou.

 

Bronzujúce GG krémy

„Genius glow“ je vlastne tekutý bronzer, ktorý zároveň pleť aj hydratuje. Nanáša sa obvykle na čelo, lícne kosti, bradu a nos – ak ho dôkladne rozotriete dostratena získate nádherne opálenú pleť. GG krémy sú vhodné na dovolenky, pretože po nanesení je pleť chránená pred UV.

 

Korekčné CC krémy

Ako už bolo spomenuté v úvode, popularite sa tešia aj korekčné CC krémy (odvodené od „colour correction“). Niekedy sa porovnávajú s BB krémami, no čaro CC krémov spočíva vo vyššej korekčnej schopnosti, vďaka čomu si lepšie poradia s nedokonalosťami. Farba pleti je zjednotenejšia, sviežejšia. Sú vhodné aj pre zrelšiu pleť.

 

EE krémy pre náročné

EE krémy sú schopné schovať drobné jazvičky po akné, zmierniť pehy a začervenania. Pleť upokojujú, rozjasnia a mierne vyhladia. Pri veľmi problematickej pleti sa práve EE krémy používajú pod mejkap, čím sa dosiahne dokonalý výsledok krásnej pleti.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net