Zútulnite svoje bývanie drevom

Please enter banners and links.

Prírodné prvky budú moderné naveky. Či je to voda (fontánky, jazierka, akváriá), kameň (pracovná doska v kuchyni, kamenný obklad), alebo drevo (podlahy, obklady, drevené trámy), ich využitím alebo dokonca kombináciou sa z vášho priestoru stane útulný domov.

 

Drevená podlaha zahreje

Možno ešte stále máte predsudky, ako môže drevo vyzerať v modernom interiéri, pravda je však taká, že práve tam by ste ho mali hľadať. Zabudnite na umelé materiály a laminátové podlahy, ktoré vidíte v každej domácnosti a nijako už neupútajú. Drevo má oveľa lepšie tepelno-izolačné vlastnosti a navyše do vašej domácnosti privedie príjemnú vôňu. Ak sa rozhodnete pre drevenú podlahu, získate tým veľmi prirodzený, prírodný a elegantný vzhľad miestnosti. Drevená podlaha sa najčastejšie vyrába z odolných drevín, ako je severský smrek, borovica alebo červený smrek, najčastejšie v rozsahu hrúbok 20 až 30 mm. Majstri vám ju uložia na trámy alebo rošt z hranolov. Keďže drevo je prírodný materiál, počítajte s tým, že bude po uložení na podlahu pracovať. Preto je dobré ho nechať chvíľu aklimatizovať, a hoci sa dosky ukladajú tesne k sebe, môžu sa časom trochu rozťahovať. Nečakajte však nijaké vlnenie ani praskanie. A čo je ešte dôležité spomenúť – ak sa vám nejaká časť drevenej podlahy zničí, dá sa veľmi jednoducho opraviť. Tento luxus pri laminátke nemáte.

 

Chráňte steny tatranským profilom

Každý má vo svojom dome či byte miestnosť, v ktorej to žije. Je tam veľký ruch, stále sa tam niečo prenáša, rozkladá, nebodaj sa tam aj fŕka… Väčšinou chodby, kuchyne a jedálne maľujeme častejšie ako ostatné izby, pretože na stenách kvôli bežným denným činnostiam vznikajú fľaky. Buď sa o stenu oprie niečo špinavé, alebo na ňu vyfrkne šťava z omáčky, najradšej by ste boli, aby sa neželaný fliačik dal jednoducho utrieť. Tatranský profil v moderných farbách zladíte s každým interiérom. Veľmi elegantne až vidiecky pôsobí v bielej či sivej farbe, ale obľube sa teší aj prirodzená farba a štruktúra dreva, najčastejšie smrekového či borovicového. Tatranský profil nájde svoje využitie aj v exteriéri, kde ním môžete obložiť svoje terasy alebo altánky.

Reklamný článok