Zopár tipov, ako nestratiť hlavu pri plánovaní svadby

Please enter banners and links.

Patríte medzi dámy, ktorým sa tento rok rozozvučia svadobné zvony? Napriek veľkej radosti sa neviete vyhnúť podvedomému stresu? Nebojte sa nič, je to úplne normálny stav. Akurát sa skúste držať na uzde. To najlepšie ešte len príde.

Plánovanie svadby, celá tá príprava je naozaj časovo a v neposlednom rade aj finančne náročná. Doprajte si naozaj dostatok času na rozhodovanie v každom momente. Či už to budú šaty, obrúčky, miesto oslavy, hudba. Počúvajte, ochutnávajte, skúšajte do toho okamihu, kým si nebudete istá, že to je tá správna voľba. Každá žena má v sebe ten zmysel, ktorý vám napovie, či robíte dobré rozhodnutie.

Radcov, ako čo urobiť, sa prihlási dosť. Uvedomte si, že je to vaša svadba, váš deň. Takže jediný, s kým sa musíte dopracovať ku kompromisu, je váš nastávajúci. Pokiaľ sa s ním zhodnete, iné názory nepotrebujete. Pokiaľ nemáte organizačné schopnosti alebo si neviete rady s výzdobou, skúste pouvažovať nad kamarátkou, ktorá sa niečomu podobnému venuje. Ideálne by bolo, keby bola zároveň hosťom na svadbe. Od veľa vecí vás odbremení, vybaví, vyrieši a vy môžete ostať pokojná.

Taktiež na svojom zozname nájdete kamarátku, ktorá vám úprimne povie, čo sa vám hodí. Ak budete nerozhodná, dajte na jej názor. Pri výbere šiat, topánok či make-up to môže byť veľmi dobrý služobník. Jedlo a tortu určite zvládnete vybrať so svojim mužom. Vsaďte na vaše chute. Dôležité je, aby sa ľudia na svadbe dobre bavili. Takže hudba bude tvoriť zásadnú položku. Ak ste multikultúrny pár, playlist musí ulahodiť obom stranám. V každom prípade vyberajte spolu.

Na svadbe bude veľa druhov hostí. Veľmi aktívne kamarátky či rodina, ktorá bude chcieť pomôcť v každom prípade. Delegujte na nich tie práce, ktorými si budete istá, že ich zvládnu. Aby sa predišlo akýmkoľvek faux-pax, čo sa týka oblečenia, pokojne definujte dress code na pozvánke. Môže sa stať, že nová frajerka vášho svedka je slušne povedané „divná.“ Povedzte to hosťovi ešte pred svadbou. Aby sa z nežiaducej osoby nestal vážený hosť.

Premýšľajte, kombinujte a hlavne komunikujte so všetkými. Nech je ten deň pre vás naozaj výnimočný, vysnený a jedinečný.

FOTO: pexels.com