Zopár dôvodov prečo nás muži nepochopia

Please enter banners and links.

Každá žena si aspoň raz za život položila otázku, prečo nás muži nedokážu pochopiť. Možno preto, že postavenie muža a ženy je rapídne rozdielne. Kým muž zastupuje úlohu ochrancu a bojovníka, žena je akýmsi symbolom nežnosti a romantiky. Účasť ženy v živote muža zohráva nezastupiteľnú úlohu pri ktorej by sa mali tieto dva životy navzájom dopĺňať a zapadnúť do seba.

Niektorí muži nechápu podstatu toho, že boj o ženské srdce nie je boj určitý. Žena by pre muža mala znamenať vrchol,  ktorý dokáže dosiahnuť no zároveň predstavovať vrchol ktorý je nedosiahnuteľný. V súčasnej dobe je však snaha muža bojovať o ženské srdce neustále potláčaná a ženy sú tak v ich očiach skôr istotou ako nedobytnou pevnosťou.

 

Dve rozdielne póly

Muži nechápu naše dvojzmyselné reči, naopak chcú veci povedané na rovinu. Nechápu naše hĺbkové analýzy a citové výlevy , ktoré podľa ich vkusu nemajú žiaden normálny dôvod a nikdy nepochopia naše nálady ktoré mávame minimálne raz do mesiaca.

Napriek nepochopiteľnosti žien zo strany mužov, by malo byť obzvlášť jasné,  že to isté funguje aj opačne v prípade mužov a schopnosti pochopiť ich. My ženy niekedy nedokážeme pochopiť to, ako dokážu aj tie najdramatickejšie okamihy prežívať s takou ľahkosťou alebo ako sa dokážu bez problémov vyhnúť emocionálnemu napätiu.

 

Kreativita rozdielnosti spočíva aj v domýšľavosti

Niekedy by sme si však mali uvedomiť aj to, že nie stále je chyba v mužoch. My ženy máme tendenciu vytvoriť si z rozprávkovej knižky nočnú moru a z nočnej mory naopak romantický príbeh.

Veci si dokážeme detailne skresľovať až do takej miery, že sa tieto skutočnosti ani pri najmenšom percente nerovnajú skutočnej realite. Skúsme teda použiť mužskú taktiku a jednoducho brať veci tak ako sú a nedomýšľať si o nič viac a o nič menej.

To prečo nás muži nepochopia je stále tajomnou hádankou, čo je niekedy výhodou. Na to, aby bol muž motivovaný bojovať o ženské srdce, potrebuje byť motivovaný našou tajomnosťou. Rozdiely v pohlaviach predsa vytvárajú to, čomu sa hovorí pestrosť a zaujímavosť.

Napísala: Lucia Šariková

FOTO: freedigitalphotos.net