Zo života slávnej veštice: Madam Lenormand vykladala aj Napoleonovi

Please enter banners and links.

Vykladala karty viacerým známym osobnostiam z histórie, vyrastala v kláštore a bola najstaršou dcérou bohatého obchodníka. Zoznámte sa so životom preslávenej veštice madam Lenormand, vlastným menom Marie Anne Adelaide Lenormand.

 

Neľahký život veštice Lenormand

Madam Lenormand sa narodila v roku 1772 vo francúzskom meste Alenconu a jej život bol akýkoľvek len nie jednoduchý. Keď mala šesť rokov prišla o otca a matka, ktorá sa znova vydala, po chvíli tiež zomrela. Otčim ju potom, ako sa oženil, poslal Marie Annu do ženského kláštora, kde ju vychovávali Benediktínky. Práve v kláštore sestrám i spolužiačkam vykladala z ruky osud. Dokonca predpovedala matke predstavenej odchod z kláštora, čo sa splnilo. Z kláštora však potom musela odísť.

 

Predpovedala pád Napoleona, on ju vysmial

Hoci sa podľa vôle otca učila za krajčírku, potajomky sa sama vzdelávala. Keď mala štrnásť rokov, odišla do Paríža pracovať v otcovom obchode. Tam si ľahko získala priazeň vďaka svojmu vykladaniu z kariet. Spolu s priateľom a inou jasnovidkou si otvorila salón, ktorý navštevovala parížska smotánka. Kvôli svojim predpovediam bola nejeden raz uväznená. To ju však neodradilo a vykladala aj Napoleonovi Bonaparte aj jeho manželke Jozefíne. Predpovedala mu, že opustí trón. Tomu pochopiteľne cisár neveril, no ako vieme z histórie, stalo sa, ako vravela madam Lenormand.

 

Veštica bohatej parížskej spoločnosti i politikov

Marat, St. Just a Robespierre si od veštice vypočuli predpoveď o tragickom osude, ktorá sa napokon aj splnila. Vo svojom salóne radila viacerým diplomatom a bohatým osobnostiam. V úlohe veštice sa však v prípade politických tém vyjadrovala veľmi opatrne. Prijal ju dokonca aj ruský cár Alexander I. Jasnovidka madam Lenormand sa dožila veku 71 rokov.

Reklamný článok

FOTO: Bigstockphoto