Znaky, že ste už v manželstve bez lásky

Please enter banners and links.

ID-10044279Rozhodnutie opustiť manželstvo bez lásky je desivé. Často v nás totiž prebýva hlboký strach zo samoty – nehovoriac o nejasnej budúcnosti. Avšak pravdou je, že pobyt v takomto manželstve môže mať dlhodobé následky na Vaše duševné a emocionálne zdravie. Výskumy totiž ukazujú, že ľudia v zlom manželstve majú zvyčajne nízke sebavedomie, boj s úzkosťou a depresiou a taktiež majú vyššie predpoklady na ochorenia. Avšak samozrejme, že existujú aj ľudia, ktorí si po rozvode našli nový vzťah. V skutočnosti až 85% ľudí po rozvode vstúpilo opäť do ďalšieho manželstva v priebehu piatich rokov. Samozrejme, nechceme Vás teraz navádzať k rozvodu – to určite nie. Ale ak sa s nasledujúcimi príznakmi stotožníte, mali by ste na Vaše manželstvo pozrieť predsa len tvrdším pohľadom.

 

  1. Aktívne ignorujete svoje vnútro

Naše inštinkty nám často ako prvé prezradia, keď náš vzťah proste nefunguje – ale nie vždy tomu vnútornému hlasu veríme. Často ignorujeme svoje inštinkty, pretože sú tiché a veľmi pokojné – na rozdiel od vnútorného hlasu, ktorý v našej hlave predvádza drámu. Sme naučení veriť logickým vysvetleniam v mnohých oblastiach nášho života, takže keď príde na rad malicherný pocit („Stále milujem túto osobu?“), je ťažké venovať mu pozornosť, pretože tam neexistujú žiadne podstatné fakty a racionálne rozhodnutia. Získajte tak presne informácie o Vašom prvom inštinkte a opýtajte sa samy seba na ďalšie konkrétne otázky. Ak zistíte, že Vaše odpovede vyzerajú takto: „Nie som šťastná…Necítim sa dobre….Neviem sa vyjadriť….“, tak je to znamenie, že veci nejdú tak, ako by ste si želali – vtedy svoj inštinkt neignorujte. Sústreďte sa na svoje vnútro a naučte sa rozpoznávať kľúčový hlas – hlas srdca a hlas vo Vašej hlave.

 

  1. Ste posadnutá problémami iných ľudí

Mnoho žien zostáva vo vzťahu dlhšie, než by mali, pretože majú tendenciu stavať problémy iných pred vlastné problémy. S cieľom čeliť nešťastnému vzťahu sa ženy potrebujú rozptýliť od vlastných problémov a tak uprednostňujú problémy druhých pred vlastné problémy. Robia to preto, aby sa vyhli vlastnej bolestivej pravdy. Takže ak sa prichytíte pri tom, že venujete viac času svojej sestre alebo mame ako sebe, je čas, aby ste sa pravdivo pozreli na Váš vlastný vzťah.

 

  1. Vzdialenosť medzi Vami rastie – a čakáte príliš dlho na pomoc

    ID-10076440

Ak ste sa dostali do situácie, kde máte s manželom možno nudnú rutinu alebo málo sexu, je čas spýtať sa samej seba, ako dlho už táto situácia trvá a či sa zhoršuje. Je pravdou, že väčšina párov si prechádza ťažkými obdobiami, ale v prípade, že takéto časy trvajú viac ako dva roky bez žiadnej zmeny, je čas vyhľadať odbornú pomoc. A vždy je lepšie začať čím skôr, aby ste sa nedostali do bodu, kedy nebude možný návrat. Podľa istého terapeuta trvá 6 rokov od chvíle, čo si partneri uvedomia svoje problémy až do okamihu, kedy začnú s terapiou. Do tej doby je to však často príliš neskoro a problémy v manželstve sa môžu prehĺbiť. Takže radšej hrajte na istotu a dohodnite si sedenie s terapeutmi, ak zápasíte s vážnymi problémami.

 

  1. Fantazírujete o živote bez Vášho manžela

Ak si často predstavujete svoju budúcnosť bez Vášho partnera, je to hlavné znamenie, že tu niečo nie je v poriadku. Súčasťou je citové oddelenie procesu, počas ktorého sa môžete presvedčiť , či prípadne fyzické oddelenie by tak bolo menej bolestivé. Ak rozmýšľate o nejakej afére alebo si plánujete budúcnosť bez Vášho partnera, je jasné znamenie, že už necítite lásku. Venujte pozornosť tomu, čo cítite a ako premýšľate. Ak si pomyslíte na budúcnosť bez partnera a namiesto strachu a úzkosti cítite radosť a eufóriu, je rozhodne znamenie, že máte v manželstve závažné problémy. Ale predtým, než zo vzťahu skutočne odídete, skúste najprv podniknúť kroky na jeho záchranu – samozrejme, ak teda chcete. Nikdy nie je ľahké ukončiť vzťah, ale vedomie, že ste mohli pre vzťah urobiť viac, spraví Vaše rozhodnutie ešte ťažším.

 

  1. Prestali ste sa hádať

Ak ste sa prestali hádať a cítite sa od seba vzdialení viac, ako kedykoľvek predtým, je to znamenie, že Vaše cesty sa rozpojili. Ak sa tam predsa len vyskytne hádka a nerozprávate sa o tom čo sa stalo a nepočúvate to, čo si myslí partner, nie je to dobré. Avšak nezabúdajte, že to stále môžete ešte obrátiť. Nevyriešený konflikt náš totiž môže zmiasť k tomu, aby sme si mysleli, že je naša láska pochovaná – v skutočnosti je však len ukrytá pod popolom hnevu a zášti. Inými slovami, Vaša láska stále existuje, ale nemáte k nej teraz prístup. Ak však ten prístup chcete získať späť, otvorte sa Vášmu partnerovi pocitovo a emočne namiesto toho, aby ste reagovali negatívne. Záleží iba na Vás, že Vášmu partnerovi dáte posledné zbohom alebo sa pokúsite o záchranu Vášho manželstva.

FOTO: freedigitalphotos.net