Zlozvyky proti kráse

Please enter banners and links.

Nie vždy robíme veci správne a často ani netušíme, že návyky ktoré sme si osvojili nie sú pre našu pleť a krásu dobré. Občasné prehrešky sa dajú prepáčiť, no ak ich budete často opakovať začne vaša pleť rýchlejšie starnúť.

 

Priveľa pílingu

Píling síce odstráni spoľahlivo odumreté bunky usadené na vrchu pokožky a napomáha rýchlejšej regenerácii, ale na druhej strane agresívnejšie drhnutie urobí väčšiu neplechu než osoh.

Neprimerané čistenie narúša ochrannú vrstvu kože čo môže viesť k rankám a malým trhlinkám. Pleť tak rýchlejšie starne a stáva sa citlivejšou. Nepoužívajte čistenie pílingom častejšie ako raz za týždeň, pri citlivej pleti úplne postačí raz za štrnásť až dvadsať dní.

 

Časté striedanie kozmetiky

Striedate krémy na tvár častejšie a vždy máte pocit, že ani jeden nie je dostatočne účinný? Niekedy trvá dlhšie kým sa prejaví nové telové mlieko alebo podkladový krém pod mejkap. Skúste dať kozmetike čas.

Nový krém nanášajte aspoň šesť týždňov pretože väčšina ingrediencii sa prejaví do šiestich až ôsmych týždňov. Vaša pleť si musí zvyknúť na nové zloženie a zároveň stihnúť zareagovať. Dobrým dôvodom na zmenu kozmetiky je napríklad alergická reakcia, nevyhovujúca textúra (priveľmi suchý alebo mastný) alebo dráždi pokožku už po prvých použitiach.

Časté striedanie krémov na tvár môže spôsobiť vznik zapálených mikroložísk v štruktúre pleti; následne na to sa vytvárajú jemné vrásky, pigmentácie a pokožka postupne ochabuje.

 

Telové mlieko

Možno sa vám to nezdá, ale každý pobyt vo vode (či už ide o dlhší kúpeľ alebo rýchlu sprchu) pokožku dehydruje. Potom sa zvyknú tvoriť šupiny a pokožka stráca svoj svieži vzhľad. Posnažte sa dopriať si výživnejšiu starostlivosť ktorú poskytujú telové maslá, krémy, mlieka a hydratačné sprchové gély. Veľmi suchá pokožka by sa mala podľa kožných lekárov natierať každé ráno a večer.

 

Hygiena kozmetiky

Všetky špongie a štetce sú dobrým miestom pre baktérie ktoré pleti škodia viac, ako si myslíte. Hrozia vám zápaly, alergické reakcie a podráždenie. Dbajte preto na pravidelné čistenie kozmetických štetcov, špongii a inej kozmetiky ktoré sú už po pár dňoch používania plné líčidiel, odumretých buniek z tváre a rôznych mikroorganizmov.

 

Vysušovanie vlasov

Fénujete, kulmujete a žehlíte vlasy pravidelne, či dokonca každý deň? Rozumná norma je maximálne trikrát do týždňa. Okrem toho, že budete používať na fénovanie skôr chladnejší vzduch, dodajte vlasom stratené živiny. Vhodné sú nezmývateľné zvlhčujúce kondicionéri v spreji. Dobrou voľbou sú aj žehličky s ionizačnou technológiou.

 

Neodlíčite sa pred spaním?

Či ste mali náročný deň, ste po dlhej party alebo sa len jednoducho cítite unavene a vyčerpane, pre vašu pleť sú to všetko iba výhovorky ktoré vôbec neakceptuje. A je to skutočne tak; ani namáhavý deň nemá byť dôvodom na to, aby ste svoju pleť každý večer dôkladne nezbavili líčidiel.

Vyčistenie pokožky pred spaním nie je iba prevenciou proti akné alebo rozšíreným pórom, ale ide zároveň aj o prípravu pleti na regeneráciu ktorá sa deje každú noc počas spánku. S nánosmi líčidiel a špiny usadenej počas dňa pripravíte samu seba o priebeh prirodzených obnovujúcich procesov ktoré napomáhajú zbavovať tvár toxínov a voľných radikálov.

Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: luigi diamant