Živnosť alebo s.r.o.? Zistite, čo sa vám oplatí viac a začnite podnikať!

Please enter banners and links.

Máte v pláne rozbehnúť vlastné podnikanie a neviete, či je pre vás vhodnejšie založenie živnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným? Porovnajte si výhody oboch a zistite, čo je pre vás výhodnejšie.

 

Kým živnosť je jednoduchšia pri vedení účtovníctva a založíte ju o niekoľko dní rýchlejšie ako s.r.o., jej najväčšou nevýhodou je, že pri podnikaní ručíte celým svojím majetkom. Pri spoločnosti s ručením obmedzeným, ako je už zrejmé z názvu, ručíte len určitou sumou, uvedenou v zakladacej zmluve. Podvojné účtovníctvo, ktoré musíte viesť pri s.r.o., je však náročnejšie, no platíte menšiu DPH ako pri živnosti. Na otázku živnosť alebo s.r.o., neexistuje jednoznačná odpoveď, tú si musíte nájsť sami. Ak predpokladáte vyššie výnosy, oplatí sa vám viac s.r.o., aj čo sa týka odvodov a daní. Založenie s.r.o. trvá len niekoľko dní a je dobré sa pri ňom obrátiť na profesionálov.

 

 

Podnikajte na prestížnej adrese

Chcete, aby vaša spoločnosť budila dojem prestížnej firmy? Sídlo v byte si môžete zriadiť na tých najlepších adresách v hlavnom meste. Nebudí dobrý dojem mať „panelákovú“ alebo „garážovú“ firmu, preto je dobré nechať si vytvoriť virtuálnu kanceláriu, ktorá má mnohé výhody. Preberanie pošty a prenájom zasadacích priestorov je príjemným bonusom. Na lukratívnej adrese so sídlom v byte môžu novovznikajúce i existujúce subjekty podnikať už od 11€ za mesiac. Ak zadáte heslo v znení virtuálna kancelária Bratislava, budete si môcť vybrať z mnohých adries, ktoré vám zaručia dojem prestížnej firmy sídliacej v hlavnom meste. Takýmto riešením ušetríte nemalé finančné prostriedky súvisiace s prenájmom priestorov. Dôležitým a podstatným faktom tiež je, že dobrá adresa zvýši vašu dôveryhodnosť a zlepší vnímanie vašej spoločnosti klientmi i samotnými úradmi.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com