Zimné pneumatiky sú nutnosť: Prečo by ste prezúvanie nemali podceňovať?

Please enter banners and links.

Ak chcete mať jesennú a zimnú sezónu bez akýchkoľvek problémov, mali by ste dbať na výber zimných osobných pneumatík. Tie vás dokážu ochrániť pred nehodou spôsobenou chladnými dňami a zmenami na vozovke s nimi súvisiacimi. Ak dbáte na bezpečnosť seba a svojich blízkych, nemali by ste nechávať nič na náhodu. Vymeniť letné gumy za zimné je samozrejmosť, ktorá je zárukou bezproblémovej jazdy aj počas zimnej sezóny, ktorú sprevádza sneh, mráz a nepriaznivé poveternostné podmienky.

 

Prečo by ste v zime nemali “obúvať” letné gumy?

 Odpoveď je jednoduchá. Okrem toho, že vám túto povinnosť ukladá aj zákon, zimné pneumatiky majú iné vlastnosti ako letné gumy a v zime vás  ochránia pred šmykom alebo zjazdom z vozovky jednoducho lepšie ako ich letná verzia. Jasne sa píše, že ak sa na vozovke nachádza námraza alebo sneh, je potrebné zimné pneumatiky používať od polovice novembra do polovice marca. Práve používaním týchto pneumatík zabránite mnohým kolíziám na ceste, zimné gumy sú to najlepšou a najúčinnejšou prevenciou. To však nie je všetko, zimné gumy vám doprajú počas jazdy aj potrebný komfort.

 

Čo by ste mali urobiť pred začatím zimnej sezóny?

Nezabudnite si skontrolovať dezén vašich pneumatík, najmä ak ich používate dlhšie ako prvú sezónu. Mnohí vodiči kontrole dezénu neprikladajú dôležitosť, ale za príliš “zjazdené” gumy môžete nielen dostať pokutu, ale ich používaním ohrozujete svoju bezpečnosť. Ak je dezén na vašich zimných pneumatikách menší ako 3mm, mali by ste si zadovážiť nové zimné pneumatiky, vďaka ktorým budete na ceste chránení a nebudete sa musieť obávať vyjsť na zamrznutú vozovku. Zimné gumy nájdete v internetovom obchode pneueshop.sk v rôznych cenových reláciách od rôznych kvalitných a osvedčených výrobcov pneumatík.

Reklamný článok