Zimné oblečenie chráni pred vetrom, mrazom aj vlhkom

Please enter banners and links.

Každoročne sa pred príchodom novej sezóny zapozeráme do svojho šatníka, aby sme mali predstavu, aké kúsky oblečenia doň treba doplniť. A hoci zima je v plnom prúde, stále máme dôvod potešiť sa kvalitným zimným oblečením.

 

Nepodceňte význam čiapky

V lete sa čiapkou chránime pred úpalom, no i v zime treba myslieť predovšetkým na naše zdravie a nie na to, či si pod čiapkou zničíme účes. Čudovali by ste sa, koľko mužov sa čiapkam vyhýba, pretože sa im pod nimi deformuje frizúra… Teplo čiapky má moc ochrániť aj kvalitu našich vlasov, aby sa nesušili a nelámali. Oveľa podstatnejší je však fakt, že nosením čiapky sa vyhnete napríklad zápalom uší alebo tvárových dutín. V zimnom období je takmer stále vlhko a veterno, nehovoriac o mrazoch. Často vás v zime bolí hlava? Možno je to aj preto, že sa stále vyhýbate teplej čiapke. A pritom je v ponuke množstvo štýlových modelov, ktoré skombinujete s elegantným aj športovým šatníkom. Ženy aj deti majú rady čiapky s veľkými brmbolcami alebo čelenky, muži zasa čiapky so šiltom. Na športovanie sú ideálne husto tkané kukly s vynikajúcou odolnosťou voči vetru. Športové čiapky sa vyrábajú z funkčných materiálov, ktoré sa postarajú o elasticitu a priliehavosť. Najčastejšie ich preto zoženiete v univerzálnej veľkosti.

 

Oblečenie na zimné prechádzky

Ani nemusíte byť veľkým športovcom, aby ste mali motiváciu vylepšiť si svoj šatník na zimu. Dobre zateplenú bundu a hrubé nohavice predsa ocení každý, kto denne chodí pešo do práce alebo na dlhé prechádzky so psom. Zimná bunda by mala byť určite dostatočne dlhá na to, aby ochránila celý chrbát a možno aj časť zadku, neoceniteľná je tiež prítomnosť kapucne, ktorá vás ochráni v prípade nečakaných zrážok alebo silného vetra, a pokiaľ sa často zdržujete vonku aj po zotmení, o vašu bezpečnosť sa starajú reflexné prvky. Zimná bunda by mala odolať vetru a zrážkam a postarať sa o náš tepelný komfort, či práve mrzne, alebo na chvíľu zasvieti slnko. Termobielizeň a ponožky dokážu pocit tepla ešte viac zvýšiť, zvlášť ak vás počasie ani v zime neodrádza od bicyklovania.

Reklamný článok