Ženy v pozore !!!

Please enter banners and links.

Fajčením, konzumáciou alkoholu, a iných omamných látok, tiež nosením výstredného oblečenia, ako už môžeme vedieť ženské pohlavie dokáže prechladnúť veľmi rýchlo, ale samozrejme ochorenie sa prejaví až neskôr.

Ženy veľmi radi nosia vysoké podpätky, ktoré však spôsobujú kŕčové žily. Avšak máloktorá je dopodrobna informovaná. Aj keď povolanie niektorých žien si to vyžaduje. Pritom my samy si to neuvedomujeme, že si škodíme, keďže sa chceme nielen páčiť iným, samy sebe,  ale tak aj vlastne zaujať opačné pohlavie.

Niektoré ochorenia často vznikajú hlavne u promiskuitných žien ( ženy často striedajú partnera/ majú nestáleho partnera). U takýchto žien sa hlavne šíria rôzne pohlavné choroby, napr. kvapavka, ktorá vzniká aj z nedostatočnej hygieny na genitáliách, samozrejme známy vírus HIV, ktorého príznaky sú: časté chrípky, bolesť svalov, únava, malátnosť, zvýšená telesná teplota a zdurenie lymfatických uzlín. Tiež Hepatitída typu B , vyvoláva ju DNA vírus, vzniká najmä u homosexuálov, narkomanov a pod. a keďže v dnešnej dobe sa dá proti nej bojovať očkovaním tak to je prevencia spomínaného ochorenia, ktoré je najprv bezpríznakové.

Ďalej sú tu kvasinkové infekcie alebo mykózy – každá druhá žena trpí podráždením pošvy. V pošve môže vzniknúť infekcia vďaka tzv. pošvovej baktérii, ktorá sa pri zmene vlhkosti v pošve (zmena pH) premnoží a žene spôsobí nepríjemné bolesti a príznaky ako svrbenie pohlavných orgánov, výtok.

Ďalej poznáme Trichomoniázu, ktorá je spočiatku bez príznaková, neskôr sa prejaví silnými bolesťami v podbrušku, častým močením, inkontinenciou, pálením a svrbením v okolí pohlavných ústrojov.   Syfilis je spočiatku tiež bezpríznakový ale prejavuje sa kožnými zmenami. Na koži sa objavia nepekné fľaky.

Mladé ženy chcú byť moderné, cool a tiež sexy, preto samozrejme takmer všetky nosíme tangá, ktoré nie sú až také zdravé. Možno sa však nájde aj taká žena, ktorá ich nenosí a veľmi ju za to chválim. Je to istá prevencia pred vznikom ochorení ženských pohlavných orgánov. Aj Vy ste jednou z mnohých žien alebo dievčat, ktorá si opakovane sadá na studenú zem, či nosí tangá? Nie každá z nás vie, že tangá spôsobujú mnohé ochorenia v ženskej oblasti. Vzhľadom nato, že tangá nosí takmer 80% ženskej populácie tvoria isté percento vzniku ženských bakteriálnych chorôb. Pre tangá je charakteristický tenký pásik, ktorý sa drie od konečníka smerom k pošve (vulve), čím sa rôzne nežiaduce látky dostávajú do pošvy.

Mnohokrát si ani neuvedomujeme, keďže nepociťujeme v spodnej časti nášho tela bolesť, nejaké ochorenie. Avšak často krát z malej nepozornosti u žien vznikajú príznaky, najčastejšie zapáchajúci výtok, pálenie a bolesti v podbrušku, tiež ťažké a bolestivé močenie, často krát aj inkontinencia (unikanie moču). Preto je veľmi dôležitá prevencia, snáď pozostávajúca len z pravidelných prehliadok u gynekológa a užívaním rôznych doplnkov ako žihľavový čaj.

Každá z nás by mala samozrejme dodržiavať osobnú hygienu, pravidelný prísun jedla a tekutín, tiež odpočinku a dodržiavať spánkový režim, tiež dodržiavať potreby biologické, psychické, kultúrne, sociálne a  spirituálne, ktoré sú teda najčastejšími pôvodcami vzniku psychických chorôb : depresia, úzkosť, frustrácia, deprivácia, pričom sa zvyšuje výskyt konfliktov a pod.

Napísala: Jana Giertlová

FOTO: FreeDigitalPhotos.net