Ženy a ich vzťah k hazardným hrám

Please enter banners and links.

hazardné hry

Pôžitok z hry milujeme všetci rovnako. Menšie rozdiely medzi mužmi a ženami bádať v prehodnocovaní stratégií a cesty za úspechom. Zatiaľ čo muži uprednostňujú istú dávku adrenalínu až nebezpečenstva, ženy sú v tomto umiernenejšie. To však nič nemení na situácii, že aj ony sa čoraz viac zapájajú do hazardných hier. Volia inú taktiku a sú v tom naozaj dobré. V nasledujúcom texte postupne odhalíme všetky ženské tajomstvá pri hre a ich pretrvávajúcom vzťahu k hazardu.

Časy, keď ženy nevstupovali do kamenných kasín ani stávkových kancelárií, sú už dávno prekonané. Dnes je tomu úplne inak, čo potvrdzujú aj prieskumy. Ženskénávyky vzrástli natoľko, že približne 60 % z hráčok ide ďalej s dobou a rozhodne si neváha založiť herné konto v online kasíne. Rovnako rady si zahrajú ruletu, blackjack a pri automatových hrách si užívajú, že sa stále viac reaguje na ich požiadavky (online hry prispôsobené témou, grafikou a detailmi výlučne ženám).

Navyše, nech to znie akokoľvek, aj hazardné hry im do istej miery napomáhajú k všeobecnému prehľadu, zlepšujú logické myslenie a sebadisciplínu.

Ženám nejde len o jedno

Podľa ďalších údajov ženy-hráčky sú prevažne vo veku od 30 do 35 rokov a o hazardných hrách hovoria – vieme sa pri nich skvele zabaviť, keďže našou prioritou nie sú len peniaze. Hrajú preto, že odmietajú každodenný stereotyp. Pre ženy je to aj skvelá príležitosť napredovať v záľubách a konkurovať mužom. 

Muži pri hre potrebujú jasné pravidlá, spôsob, ako najlepšie realizovať cieľ. Za všetkým teda hľadajú jasnú motiváciu. V tom sa od seba podstatne odlišujeme. Ženám „hrá do karát“ ich intuícia, empatia, schopnosť deliť pozornosť a načúvať okolie.

Prečo vlastne hrajú?

Hrajú, keď majú chuť zrelaxovať. Vedia oceniť, že mnohé ich obľúbené hazardné hry sú na internete dostupné zadarmo. Priebežne sa tak učia novým taktikám a baví ich to. Pozor, pri ženách len veľmi opatrne hodnotíme adrenalín a už vôbec nie agresiu pri hre. To je podľa štúdií ovplyvnené prevažne zvýšenou hladinou testosterónu, mužského hormónu.

Aj preto sú skôr muži tými, čo vsádzajú „bezhlavo“, respektíve fascinuje ich každý ďalší riskantný počin.Nechceme však nič stroho zovšeobecňovať. Či ste mužom, alebo ženou, stále rovnako zdôrazňujeme zodpovednosť pri hre. Má ísť len o spôsob, ako sa odreagovať a aj v týchto náročnejších časoch na chvíľu „vypnúť“.

Reklamný článok

FOTO: pexels.com