Zdravšie fajčenie?

Please enter banners and links.

Fajčenie škodí zdraviu. Nehovorí to len text známej slovenskej pesničky, ale je to skutočne pravda. Tento fakt je založený na mnohých vedeckých výskumoch. Ale čo s takými ľuďmi, ktorých ani takéto závažné informácie neprinútia  s týmto zlozvykom skoncovať? Treba hľadať jednoducho iné riešenie. Týmto riešením môžu byť tzv. e-cigarety.

Elektronické cigarety boli vyvinuté v roku 2006 v Číne. Vyrábajú sa v rôznych dizajnoch, ktoré sa viac, či menej podobajú reálnym cigaretám či cigarám. Podstatou týchto cigariet nie je žiadne spaľovanie ako v klasických cigaretách, ale ide o vytváranie vodnej pary, ktorá sa podobá dymu. Para vzniká po zahriatí kvapalnej náplne, ktorá je súčasťou každej cigarety.

Náplne do cigariet – tzv. e-liquidy sa skladajú z rôznych látok, zvyčajne je to na báze propylénglykolu alebo glycerolu, prípadne ich zmesí. Súčasťou náplní do cigariet sú aromatické látky. Môže ísť o potravinárske arómy alebo špeciálne arómy tabakových príchutí, ktoré sú vyrábané len pre tieto účely. Ďalšie zloženie závisí už len na receptúre jednotlivých výrobcov, súčasťou náplní môže byť voda, alkohol či organické kyseliny.

Dôležité pri elektronických cigaretách a ich náplniach je to, že musia spĺňať prísne kritéria zdravotnej nezávadnosti. Avšak náplne môžu obsahovať aj nikotín – jeho množstvo je rôzne a môžete si tak vybrať.

Elektronické cigarety na rozdiel od tých klasických majú množstvo výhod. Hlavnou je výrazné zníženie zdravotných rizík, ktoré sú spojené s fajčením. Mnohých však viac nadchne to, že svojim fajčením nebudú obťažovať okolie smradom a dymom, pretože neustále nadávanie priateľov na fajčenie môže byť únavné. Pozitívom je iste aj zníženie rizika vzniku požiaru a samozrejme aj finančná úspora.

Hoci elektronické cigarety fajčiarov neodnaučia fajčiť, ale istotne im prinesú do života nejaké pozitíva, ktoré sme už spomínali. A keď už teda ušetríte nejaké peniaze, môžete ich využiť ako len chcete. Či už na party s priateľmi, poznávacie zájazdy alebo jednoducho kúpite niečo do domácnosti, či darček partnerke. Istotne pri takýchto nákupoch nájdete vo svojom okolí väčšiu podporu ako pri neustálom kupovaní škatuliek s cigaretami.

Reklamný článok

FOTO: graur codrin