Zdravé a krásne vlasy chcú…

Please enter banners and links.

ID-100201618…byť bez gumičky

            Gumička je tu na to, aby zachránila mastné vlasy alebo ráno plné zhonu. Rozhodne tu nie je na každodenné niekoľkohodinové nosenie pretože vlasy ťahá od korienkov a láme v mieste kde ňou vlasy pravidelne sťahujete. Ak zbožňujete zopnuté vlasy a/alebo si to vaša práca vyžaduje, skúšajte rozličné spony ktoré sťahujú vlasy menej drasticky a potom si ich ihneď nechávajte voľné. O čosi lepšie sú hrubšie gumičky potiahnuté napríklad saténovou látkou, než tie tenké.

 

…správny strih

            Zabudnite na fotky z časopisov a internetu, ktoré ste chceli odniesť kaderníkovi. Vy môžete mať iný typ tváre aj kvalitu vlasov, než nejaká obľúbená herečka. Aj husté, aj riedke, aj kučeravé, aj suchšie, aj rovné – všetky vlasy vedia vyzerať úžasne len treba nájsť ten správny strih. Dobrý kaderník zohľadní pred strihaním tri základné faktory: tvár, typ a kvalitu vlasov, váš čas. To posledné znamená, že by ste sa mali samej seba spýtať koľko času chcete úprave vlasov venovať. Máte čas ich ráno fúkať do požadovaného tvaru? Radšej nechávate vlasy len tak voľne uschnúť? Vraví sa totiž, že správny strih je ten, pri ktorom potrebujete na úpravu ráno len hrebeň na prečesanie.

 

…stály záujem

ID-100111651

            Krása vo väčšine prípadov pramení z pravidelnej starostlivosti. Nielen vaša pleť a telo, ale i vlasy chcú vašu pozornosť. Doprajte im v pravidelných intervaloch rozličné kúry, ošetrujúce masky a výživné zábaly. O vlasy sa starajte nielen doma, ale investujte aj do dobrého kaderníka.

 

…ohľaduplný prístup

            Žehlenie, kulmovanie, natáčky, fénovanie – aj vy poznáte tento kolotoč? Každá z týchto vecí je super, ale nie na každý deň. Bez ohľadu na to aké kvalitné prípravky používate a ako šetrná je vaša najnovšia žehlička, vaše vlasy aj tak stále dostávajú poriadne zabrať. Správny strih vám pomôže vyhnúť sa častým tepelným úpravám.

 

Starostlivosť o vlasy nie je vôbec tak zložitá, ako si mnohé ženy myslia. Okrem vhodných prostriedkov a naozaj dobrého šampónu potrebujete ešte schopného kaderníka a starostlivosť. rozpustené vlasy sú nielen krajšie, ale aj zdravšie.

 Napísala: Zuzana Šusterová

FOTO: freedigitalphotos.net